Zaginione Miasto i DC Liga Super-Pets na DVD i Blu-ray już 9 listopada!

Już za dwa tygodnie swoją premierę w wydaniu płytowym będą miały dwa ciepło przyjęte tytuły przez widzów w Polsce – Zaginione Miasto oraz DC Liga Super-Pets!


Zaginione Miasto

Błyskotliwa, ale samotna pisarka Loretta Sage (Sandra Bullock) pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan (Channing Tatum). Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest „Dashem” z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe), który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Alan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.

Zobacz również: Najlepsze filmy 2022 roku

Choć trudno nie doszukiwać się w Zaginionym mieście analogii do bardziej już klasycznych komedii przygodowych jak na przykład Miłość, szmaragd i krokodyl z 1984 roku, to jednak scenariusz filmu jest w pełni oryginalny. Historia opiera się na mającym komiczny potencjał odwróceniu ról znanych ze starszych filmów tego gatunku. To nie jest kolejna historia o mężczyźnie ratującym kobietę w odległej dżungli. To nie kobieta zakochuje się w jej obrońcy. Tutaj mamy do czynienia z chłopcem, który potrzebuje zostać uratowanym. I nikt, tak jak Channing Tatum nie potrafiłby odnaleźć się w tej roli z takim humorem i akceptacją.

Zaginione miasto nie będąc żadnego rodzaju remakiem, ani kontynuacją franczyzowej serii, wydaje się być dziś wręcz czymś zupełnie odosobnionym. A jednak udowadnia, że można tworzyć dziś oryginalne historie, mające potencjał zainteresować szeroką publiczność. Doskonały duet aktorski uzupełnia przyjemną historię o cały potrzebny ładunek emocjonalny, wykorzystując całą gamę dostępnych środków. W tej niesamowitej przyjaznej rywalizacji, którą możemy obserwować na ekranie, oboje aktorów trzymało się bowiem zasady, że najważniejsze jest widowisko, które ma być jej efektem. „We wszystkim tym chodzi przede wszystkim o stworzenie świetnego filmu i zagwarantowaniu widzom dobrych wrażeń” – podsumowuje Tatum.

Zobacz również: Black Adam – recenzja filmu. Pleśniejący kotlet odgrzewany na elektrycznej kuchence?

Dodatki specjalne w wydaniach Blu-ray i DVD:

 • Bullock i Tatum: wybuchowy duet
 • Misja Dżungla
 • Budowanie zaginionego miasta
 • Sceny niewykorzystane
 • Gagi
 • I więcej!


DC Liga Super-Pets

Choć historie bohaterskich psów – Asa i Krypto pochodzą z komiksów z lat 50., to dopiero teraz doczekały się swojego kinowego debiutu. To właśnie za sprawą superpsa Krypto, Kal-El (później znany jako Superman) trafia jako niemowlę na Ziemię, na której wkrótce staje się najpotężniejszym bohaterem. Ale obdarzony supermocami pies, który dorastał razem z Człowiekiem ze stali, nie może mieć pojęcia jak to jest być zwyczajnym zwierzakiem domowym i przyjaźnić się z innymi czworonogami. Kiedy więc Krypto dowiaduje się, że Superman został uprowadzony przez telekinetyczną świnkę morską i wszechpotężnego złego geniusza, Lulu, a sam traci nagle wszystkie swoje moce, nie ma wyboru i musi zwrócić się o pomoc do jedynych zwierzaków, jakie zna.

Zobacz również: Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Całe szczęście nieoczekiwanie, za sprawą pomarańczowego kryptonitu, to właśnie zwierzęta ze schroniska stają się teraz najpotężniejszymi stworzeniami na świecie. Choć współpraca z nimi nie należy dla Krypto do najprostszych zadań, dobrze wie, że jest to jedyna szansa na uratowanie Supermana i – jak się okaże – jego pozostałych przyjaciół z Ligi Sprawiedliwości.

Dwayne Johnson, który nie tylko użyczył Krypto głosu w oryginalnej wersji językowej, ale również był współproducentem tego filmu, wspomina: „Jeśli zaczniesz zastanawiać się jakiego zwierzaka mieliby twoi ulubieni superbohaterowie, wyda się to niewiarygodne, że nikt wcześniej w historii kina takiego filmu jeszcze nie zrobił. Kiedy więc pierwszy raz usłyszałem o tym pomyśle, bez wahania zaangażowałem się w stu procentach!”.

Stworzenie animacji superbohaterskiej, której protagonistami są domowy pies i grupa schroniskowych zwierząt, to pomysł niezwykle oryginalny i sam w sobie zdecydowanie wyróżnia się na tle wielu powstających w ostatnich latach produkcji w tym gatunku. Jak przyznaje reżyser Jared Stern, pomysł na historię zrodził się w bardzo zwyczajnych okolicznościach: „Moja żona pracuje jako wolontariuszka w schonisku dla zwierząt, a ja pewnego dnia przyszedłem pomóc. Patrzyłem na kilka uroczych kociąt w pokoju i od razu czułem, że prawdopodobnie wkrótce znajdą swój dom. Ale kiedy poszedłem dalej i zobaczyłem starsze zwierzęta, które mieszkały w schronisku od dłuższego czasu, wydały mi się bezsilne. Wtedy zadałem sobie pytanie: co gdyby z jakiegoś powodu otrzymały supermoce? Pracowałem wcześniej nad Lego Batman i sporo wiedziałem o postaciach z DC, więc podobne pomysły były zawsze w mojej głowie, ale tym razem pomyślałem, że może istnieć realny sposób na połączenie zwierzaków i supermocy. W ten sposób zrodził się ten film”.

Dodatek specjalny w wydaniu DVD:

 • Supergłosy zza kulis

Dodatki specjalne w wydaniu Blu-ray™:

 • Jak narysować Krypto
 • Supergłosy zza kulis
 • Animacja Super-Pets
 • Świat Super-Pets
 • Znajdź ukryte niespodzianki
 • Sceny niewykorzystane
Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze