Ballada ptaków i węży – zdjęcia dobiegły końca

Padł ostatni klaps na planie filmu Ballada ptaków i węży, czyli prequelu Igrzysk Śmierci. O zakończeniu zdjęć poinformowała Rachel Zegler – odtwórczyni jednej z głównych ról. Premiera już w przyszłym roku. 

Ballada ptaków i węży to dystopijna powieść przygodowa autorstwa amerykańskiej autorki Suzanne Collins. Fabuła dzieje się 64 lata przed akcją z Igrzysk Śmierci. Historia skupia się na Coriolanusie Snow, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty oryginalnej filmowej trylogii. Rodzina Snow była kiedyś jedną z najbogatszych w Kapitolu przed wojną, która zaowocowała stworzeniem Głodowych Igrzysk dziesięć lat wcześniej. Coriolanus jest teraz sierotą mieszkającym ze swoją babcią i kuzynką Tigris, w mieszkaniu, na które ich nie stać, bez pieniędzy na zakup żywności i ubrań.

Snow przygotowuje się do bycia mentorem dla kobiety Dwunastego Dystryktu, Lucy Gray Baird. Pomimo początkowego zakłopotania i rozczarowania, Coriolanus wkrótce wierzy, że on i Lucy mogą mieć szansę na odwrócenie losów na swoją korzyść.

Zobacz również: One Piece Film: RED recenzja filmu

W roli Coriolanusa Snowa wcieli się Tom Blyth. Rachel Zegler zagra Lucy Gray Baird, Hunter Schafer -Tigris Snow, a Jason Schwartzman zagra Lukrecjusza Lucky Flickermana. W produkcji wystapia również: Peter Dinklage, Viola Davis, Burn Gorman oraz Fionnula Flanagan.

Reżyser został Fransis Lawrence, który wyreżyserował serię Igrzysk Śmierci. Scenariusz przygotowali Suzanne Collins i Michael Arndt. Premiera filmu Ballada ptaków i węży nastąpi 17 listopada 2023 roku.

Ola Siądecka

Miłośniczka sztuki w każdym wydaniu. Wielbicielka kina akcji i dramatów. Nie lubi nudy w życiu i na ekranie. W wolnym czasie maluje i słucha muzyki z lat 80-tych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze