Kryminalne odcienie świata futbolu – Gra w oczko Grzegorza Kalinowskiego w mundialowym wydaniu

W związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej, wydawnictwo Skarpa Warszawska przygotowało mundialowe wydanie futbolowego kryminału „Gra w oczko”. Jej autor, były dziennikarz i komentator sportowy, Grzegorz Kalinowski opisuje w niej historię dziennikarskiego i policyjnego śledztwa toczących się po zabójstwie utalentowanego piłkarza Dawida Błochowiaka. Nowe wydanie książki dostępne będzie od środy 23 listopada 2022 r. 

W jego trakcie na światło dzienne wychodzą fakty, kompromitujące nie tylko środowisko piłkarskie, ale także biznesmenów i polityków. Okazuje się, że prawdziwa rozgrywka zaczyna się wtedy, gdy gasną światła kamer i stadionowych reflektorów. Mroczne realia sportu i mediów to wielkie pieniądze, brudne interesy i walka o swoje być albo nie być. Tak wypowiada się autor książki Gra w oczko:

Zobacz równieżPrzyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz – recenzja książki

Po przygodowej serii »Śmierć frajerom«, którą okrzyknięto polskim Peaky Blinders, oraz po kryminałach o przedwojennym komisarzu Strasburgerze usłyszałem, że opisałem dwudziestolecie międzywojenne jakbym żył w tamtych czasach. To było bardzo dla mnie bardzo ważne, bo doceniono pracę jaką włożyłem w odtworzenie tamtego świata. Pomyślałem wtedy, że bez żadnych poszukiwań i czytania dziesiątków książek mogę opisać jeszcze dokładnie świat futbolu, biznesu i telewizji, wszystko to, czego byłem świadkiem jako dziennikarz sportowy. Na powstanie postaci ze świata telewizji, futbolu i biznesu złożyły się wieloletnie doświadczenia,  policjanta-muzyka poznałem przypadkiem, a zapalnikiem stała się anegdota, którą opowiedział Mateusz Borek, zaś akcja rozegrała się w miejscach, w których bywałem. Po niemal trzech latach od premiery okazało się, że dość odważna puenta była trafiona.

gra w oczko

„To nie jest książka dla naiwnych. Jeśli ktoś myślał, że telewizja nie kłamie, dziennikarze to abstynenci, korupcja w futbolu nie istnieje, a celebryci zaczynają dzień od mszy świętej, niech po tę książkę nie sięga i pozostanie na swojej płaskiej ziemi. Grzegorz Kalinowski napisał jak jest naprawdę. Dlatego przeczytać trzeba” – zachęca dziennikarz sportowy, Stefan Szczepłek.

„Naprawdę warto! Zagłębcie się w świat skompromitowanych dziennikarzy, skorumpowanych polityków i sfrustrowanych policjantów!” – komentuje Dominik Panek, dziennikarz, twórca bloga Piłkarska Mafia.

Zobacz również: Deman – recenzja książki

Premiera książki 23 listopada 2022 r., a w sieci już teraz jest dostępny audiobook w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

O autorze: Grzegorz Kalinowski to historyk, dokumentalista, dziennikarz i autor kryminałów historycznych. Zyskał rozpoznawalność jako komentator spotkań piłki nożnej. Na swoim koncie ma mecze kadry narodowej, cztery finały Ligi Mistrzów i cztery Pucharu Polski, setki skomentowanych spotkań krajowych i międzynarodowych, a nawet mecze gwiazd TVN z politykami. Otrzymał nominację do Telekamery za dziennikarstwo sportowe. Ponadto jest znany jako autor filmów dokumentalnych i współtwórca biografii Lucjana Brychczego oraz Czesława Langa. W swojej biografii ma również m.in.: kryminał retro „Pogromca grzeszników”, historyczno-sensacyjną serię „Śmierć frajerom” oraz trylogię „Na zgliszczach świata”. Zdobywca nagrody Złotego Pocisku, finalista Wielkiego Kalibru, za powieść „Granatowy” wyróżniony przez komendanta szkoły policyjnej w Pile.

gra w oczko

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze