Tajemnice polskich morderstw – nowy serial dokumentalny tylko na Viaplay!

Seriale dokumentalne opisujące najbardziej zagadkowe przestępstwa w historii, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nowa seria Tajemnice polskich morderstw to pierwszy dokument Viaplay poświęcony najgłośniejszym i najbardziej przerażającym morderstwom popełnionym w Polsce. Każdy z sześciu odcinków serialu opisuje jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju. Premiera już w piątek, 2 grudnia, tylko na platformie Viaplay!


Morderstwa, które wstrząsnęły Polską


Pogrzebanie żywcem małżeństwa z Gliwic. Bestialskie morderstwo własnych rodziców przez parę nastolatków. Wstrząsający atak na dziewczynę, której zadano 48 ciosów nożem oraz najkrwawszy napad na bank we współczesnej historii Polski – każdy z nas słyszał o co najmniej jednym z tych okrutnych przestępstw, które popełniono w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.

Produkcja ukazuje zbrodnie z innej perspektywy niż dotychczas robiły to media. Na jej potrzeby dogłębnej analizie raz jeszcze poddane zostały wszystkie dostępne materiały. Przeanalizowano ustalenia biegłych, autorzy dokumentu odbyli też szereg rozmów ze świadkami, śledczymi, policjantami operacyjnymi, profilerami, ekspertami w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki, a także znajomymi i rodzinami ofiar.


Drobiazgowe odtworzenie najgłośniejszych morderstw


Punktem wyjścia dla Tajemnic polskich morderstw były akta sądowe i zawarte w nich dokumenty. Każdy odcinek został zilustrowany dostępnymi materiałami archiwalnymi: zdjęciami, artykułami prasowymi oraz fragmentami relacji telewizyjnych z okresu, kiedy poszukiwano zaginionych, znaleziono ciała ofiar i aresztowano podejrzanych. Dodatkowo wypowiedziom śledczych i ekspertów towarzyszą ujęcia realizowane w miejscach związanych z daną zbrodnią. Rozmówcy wracają pamięcią do tych makabrycznych wydarzeń, chodzą własnymi śladami, odwiedzają miejsca, w których lata wcześniej prowadzili śledztwo, pracując nad sprawą.

Zobacz również: Do ostatniej kości recenzja filmu. Manifest wegański + Zmierzch w sosie BBQ

Tajemnice polskich morderstw to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z 6 odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy. To nasza pierwsza produkcja dokumentalna z segmentu „True Crime”. W ofercie Viaplay znaleźć można wiele niezwykle interesujących produkcji tego gatunku, czas na pierwszą opowiadającą o wydarzeniach, które miały miejsce w naszym kraju.

– mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.


Wnikliwa analiza i najlepsi eksperci


Widzowie będą mieli okazję m.in. poznać metody pracy Bogdana Lacha, psychologa śledczego, biegłego sądowego z zakresu psychologii. Jednego z najlepszych profilerów w kraju, specjalisty w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy, a także autora książek. To pierwszy psycholog śledczy w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Jego ogromna wiedza i doświadczenie pozwoliły na spojrzenie z nieco innej perspektywy na niektóre sprawy przedstawione w dokumencie Viaplay.

W produkcji zobaczymy również innych znakomitych ekspertów m.in. znanego adwokata, pełnomocnika rodzin ofiar Jacka Dubois, dziennikarza i reportera sądowego Wojciecha Tumidalskiego, genetyka z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie doktora Tomasz Kupca. A także autorytet w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej, autorkę ponad 150 publikacji w zakresie badań komunikacji społecznej, profesor Jadwigę Stawnicką.

Zobacz również: Strażnicy Galaktyki: Coraz Bliżej Święta recenzja odcinka świątecznego. My own Kevin Bacon!


Twórcy


Za reżyserię serii Viaplay Documentary pt. Tajemnice polskich morderstw odpowiadają Tomasz Bardorsch i Matej Bobrik. Serie dokumentalną wyprodukowało studio ATM Grupa S.A. Kierownikiem produkcji jest Zuzanna Małycha, producentem kreatywnym Dorota Danielak. Barbara Wiśniewska-Grzesiak oraz Katarzyna Burzawa nadzorowały produkcję.

Tajemnice polskich morderstw rzucają nowe światło na zabójstwa, które wstrząsnęły całą Polską i tygodniami nie schodziły z pierwszych stron gazet.  Produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay już od piątku, 2 grudnia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze