1988 nominowany do Paszportów POLITYKI

Rok 2022 dla reprezentanta Def Jam Recordings Poland to niesamowicie pracowity czas. W tym roku wydał swój producencki album Ruleta, na którym pojawiło się ponad 30 artystów, od undergroundu rapu do mainstreamu popu. Następnie pełnił rolę producenta przy najnowszej płycie Brodki Sadza, pierwsza od 12 lat nagraną w języku polskim. Na dodatek został autorem muzyki do pełnometrażowego filmu Zadra w reżyserii Grzegorza Mołdy, premiera filmu już w styczniu 2023.

Ten mocno twórczy okres dla 1988 został wyróżniony nominacją do Paszportów POLITYKI 2022 w kategorii muzyka popularna. Nagrody POLITYKI wskazują młodych twórców zasługujących na szczególne wsparcie. To już druga nominacja w dorobku jednego z najpopularniejszych producentów, pierwszą nominację w 2020 r. 1988 otrzymał za minialbum Ring the Alarm oraz album nagrany z Włodim W/88.

Zobacz również: Metro Boomin – Heroes & Villians – recenzja płyty

Na stronie Def Jamu można zakupić winylowy album Ruleta w postaci 2 czarnych płyt 180g w rozkładanym dwuskrzydłowym gatefoldie. Limitowana wersja albumu zawiera Bonus Track Noc z udziałem Młodego Drona oraz Don Poldona, który znajdziemy wyłącznie na wosku.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze