Adam Wendt z bezimienną balladą

Dziś do stacji radiowych trafia kompozycja Ballad For Nobody, pierwszy singiel promujący nową płytę Adama Wendta My Choice, która ukazała w listopadzie 2022r. nakładem wydawnictwa Soliton.

Adam Wendt – saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1990 roku z zespołem Walk Away i Urszulą Dudziak otwierał europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywał i koncertował ze sławami jazzu, jak Randy Brecker, Bill Evans, Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Michał Urbaniak. Współpracował z artystami polskiej sceny jazz i pop, jak Ewa Bem, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Krystyna Stańko, Grzegorz Ciechowski, Krzesimir Dębski, Bogdan Hołownia, Mietek Szcześniak, a także zespołami: Alex Band, Young Power, Leszcze, Kasa Chorych, Mietek Blues Band, Blues Flowers, Nocna Zmiana Bluesa, Ajagore. Jako saksofonista, kompozytor i aranżer wziął udział w nagraniu około 100. płyt, w tym 10. autorskich.

Zobacz też: Soundtrack Avatar: Istota wody – Recenzja płyty

Cała koncepcja i wszystkie dźwięki wypełniające płytę to efekt i dopełnienie kolejnego etapu mojej artystycznej podróży. Każdy z tytułów to nazwa małego, ale istotnego fragmentu mojego życia, to symboliczny opis bardzo osobistych doznań, przemyśleń i zdarzeń, które mnie dotyczą. Te dziewięć tytułów to dziewięć scen odnoszących się do przeszłości i teraźniejszości. Opowiadają o moich decyzjach i wyborach, ale też o sytuacjach, które wydarzyły się niezależnie ode mnie, a także o tym, co dzieje się bardzo blisko mnie tu i teraz. Jednak muzyka to sztuka doskonała i uniwersalna, więc każdy kto myśli, czyta i słucha jej właśnie teraz, może ułożyć sobie swoją historię i scenariusz…Jestem szczęśliwy, że życie dało mi muzykę. Jestem szczęśliwy, że muzyka pomaga mi żyć. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pracy przy tej płycie!

– Adam Wendt o płycie My Choice

Jest wiele powodów dla których artyści tworzą ballady. Komponując z myślą o bliskiej osobie, często tytułują te dzieła imieniem konkretnego człowieka i dedykują właśnie jemu taki refleksyjny, nasycony uczuciem utwór. Ja napisałem moją balladę Ballad For Nobody dla wszystkich. Dedykuję ją każdemu, kto właśnie słucha tej kompozycji zakładając, że jeżeli moja ballada jest bez konkretnego adresata to znaczy, że dedykacja jest otwarta, a każdy kto polubi ten utwór ma prawo pomyśleć, że to właśnie dla niego został napisany. I tak należy traktować ten przekorny tytuł.

– Adam Wendt o kompozycji Ballad For Nobody

Zobacz również: 2115 – Rodzinny Biznes – recenzja płyty

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze