Oppenheimer – pierwszy zwiastun nowego filmu Christophera Nolana już w sieci!

Wczoraj, późnym wieczorem, zadebiutował zwiastun nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Film opowiada o „ojcu bomby atomowej’ – Robercie Oppenheimerze. Światowa premiera planowana jest na 21 lipca 2023 roku. 

Reżyserem i autorem scenariusza jest sam Nolan. Scenariusz opiera się na książce Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej za którą autorzy, Kai Bird i Martin J. Sherwin, zostali nagrodzeni nagrodą Pulitzera. Autorem zdjęć jest Hoyte Van Hoytema.

Zobacz również: Avatar: Istota wody – recenzja filmu. Rozwodniona historia kosmicznego Boba Marley’a

W główną rolę „niszczyciela światów” wcieli się Cillian Murphy, dla którego jest to już kolejna współpraca z brytyjskim reżyserem. W obsadzie znaleźli się także – Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey jr., Florence Pugh, Rami Malek, Kenneth Branagh i Josh Hartnett.

Ostatnio głośno było o wypowiedzi Nolana dla magazynu „Total Film”, w którym zdradził, że pokazany w filmie pierwszy naziemny test nuklearny o kryptonimie Trinity odtworzony został bez komputerowych efektów specjalnych.

To było kolosalne wyzwanie. Naprawdę. Ale mam wspaniałą ekipę. Jestem niezwykle podekscytowany tym, co udało nam się osiągnąć przy Oppenheimerze.

Christopher Nolan

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze