Najlepsze albumy 2022 roku

Rok 2022 przyniósł nam wiele ciekawych muzycznych premier. Pojawiło się wiele mocnych debiutów, ale i doszło do spektakularnych powrotów. Z okazji zbliżającego się zakończenia roku przygotowaliśmy dla was zestawienie- Najlepsze Albumy 2022 roku, które obejmuje premiery polskie, jak i zagraniczne (kolejność losowa). Zapraszamy !


Spodobało Ci się nasze zestawienie?
Zobacz również:

Najlepsze filmy 2022 roku
Najstraszniejsi przeciwnicy w grach
Najlepsze gry 2022 roku
Ranking filmów Marvel Cinematic Universe 
Najlepsze seriale Netflixa

Kendrick Lamar
Mr Morale & the Big Steppers


Trudno mi znaleźć tytuł, na który w tym roku fani hip-hopu czekaliby bardziej niż na nowy album Kendricka Lamara. W momencie premiery Mr Morale & the Big Steppers podzieliło fanów. Wbrew oczekiwaniom raper postanowił w najnowszym krążku skupić się na nikim innym, jak na samym sobie. Sprawiło to, że mamy tu do czynienia z najbardziej osobistym i intymnym albumem popularnego King Kunta. Dojrzałą treść piosenek wypełnia niesamowicie ambitna i nietypowa dla hip-hopu warstwa muzyczna. Król wrócił w wielkim stylu. (K. Błazikowski)


Bastille
Give Me The Future


Czwarty album studyjny Bastille jest pierwszym z tak spójnym motywem przewodnim. To hołd dla ludzkości, która rozwija się technologicznie niezwykle szybko. Większość piosenek odnosi się do przyszłości, mówi zarówno o możliwych zagrożeniach i niezwykłym potencjale rozwoju. Płyta dokładnie przemyślana, zaprojektowana nie tylko pod względem doskonałej warstwy muzycznej, ale też przekazywanych treści. (A. Baluta)


Danger Mouse & Black Thought
Cheat Codes


Album będący owocem spotkania gigantów. Producent Danger Mouse z Black Thought stworzyli płytę idealną dla fanów oldschoolu. Raz nastrojowa, spokojna, raz dynamiczna i zaangażowana.  Zdajemy sobie z tego sprawę, że nie każdego ta płyta może zachwycić (zwłaszcza młodszego targetu, ale może skusicie się featuringami choćby A$APA i Run The Jewels), ale dajcie jej szansę. Płyta roku? W kategorii Urban z pewnością tak. (P. Kubajewski)


Dawid Podsiadło
Lata Dwudzieste


Po gigantycznym sukcesie płyty Małomiasteczkowy przyszedł czas na nowe wydanie. Od początku zapowiedzi Dawid podkreślał, że płyta Lata Dwudzieste jest pewnego rodzaju refleksją w związku ze zbliżającą się trzydziestką. Podsiadło w tym celu postanowił stworzyć najbardziej popową płytę ze swoich dotychczasowych. Znajdziemy tu inspiracje twórczością Backstreet Boys, wstawki dubstepowe, zmyślne ballady, czyli wszystko, co aktualnie popularne. Całość uzupełnia typowy dla Dawida ciekawy, niedosłowny, a nawet czasami zabawny sposób opowiadania o panujących realiach. (Konrad Zet)


Harry Styles

Harry’s House


Niezwykle dojrzała płyta brytyjskiego idola młodego pokolenia. Harry Styles swoim najnowszym albumem pieczętuje drogę jego muzycznego rozwoju prowadzącą od kiczowatej epoki One Direction przez zgrabne, popowe przeboje. Prawdziwa perła popu 2022 roku iskrząca się wrażliwością i najwyższym artystycznym smakiem. Bez wątpienia ten rok należał do Harrego. (K. Durajczyk)


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Albumy 2022 roku

 na następnej stronie!

Strony: 1 2 3 4

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze