Razer przesuwa granice gamingowych innowacji – zapowiedzi firmy podczas CES 2023

Razer rozpoczyna rok 2023 z nowymi produktami dla graczy na całym świecie. Firma wprowadza na rynek nowe technologie, takie jak pierwszy na świecie soundbar z funkcją beamformingu i sztuczną inteligencją śledzącą ruch głowy oraz najpotężniejsze w historii firmy laptopy Blade.

Firma Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, podczas targów CES 2023 zaprezentowała zupełnie nowe, innowacyjne technologie, z którymi uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się po raz pierwszy na świecie. CES 2023 to pierwsza okazja dla graczy i entuzjastów technologii, aby oprócz licznych przełomowych konceptów i zapowiedzi produktów, zapoznać się z nadchodzącym Razer Edge, najlepszym przenośnym urządzeniem do gier z systemem Android.


Razer Edge i Razer Edge 5G – na CES odbędą się pierwsze pokazy hands-on urządzenia oraz zostanie ujawniona data premiery


Razer Edge – z 6,8-calowym wyświetlaczem AMOLED i rozdzielczością 2400×1080 FHD+, mogącym pochwalić się częstotliwością odświeżania 144hz – jest idealnym rozwiązaniem do mobilnej rozgrywki. Razer Edge to pierwsze urządzenie zasilane przez najnowszą platformę gamingową Snapdragon G3x Gen 1. Edge wyposażono w specjalne aktywne chłodzenie z myślą o długich sesjach grania podczas podróży w topowe tytuły AAA i inne gry, bez kompromisów w zakresie wydajności. Razer Edge będzie dostępny w dwóch wersjach w USA od 26 stycznia: Razer Edge (Wi-Fi) wyłącznie na Razer.com i w sklepach RazerStore w całych Stanach Zjednoczonych w cenie 399,99 USD, a Razer Edge 5G wyłącznie na Verizon.com i w sklepach stacjonarnych Verizon.

Zobacz również: WD BLACK D30 – recenzja dysku

razer


Project koncepcyjny: Project Carol – pierwsza na świecie poduszka zagłówkowa z dźwiękiem przestrzennym i haptyką


Razer przedstawia Project Carol, pierwszą na świecie poduszkę zagłówkową z dźwiękiem przestrzennym bliskiego pola i haptyką, która przenosi graczy w nowy świat dźwiękowego i dotykowego zanurzenia. Project Carol to najnowszy projekt koncepcyjny stworzony przez innowacyjny dział badawczo-rozwojowy Razera. Zespół ten zajmuje się badaniem i tworzeniem nowych projektów i idei, wpływających na przyszłe portfolio produktowe firmy. Ich pomysły zdobyły już liczne nagrody CES Innovation i Best of Show.

Project Carol przenosi immersję i realizm na nowy poziom, dzięki inteligentnemu wykorzystaniu monitorów bliskiego pola do uzyskania wyraźnego i czystego dźwięku, sparowanego z dźwiękiem przestrzennym 7.1 dla wciągających wrażeń podczas rozgrywki. W przeciwieństwie do tradycyjnych głośników, dźwięk przestrzenny bliskiego pola w Project Carol zapewnia bliższy, bardziej bezpośredni dźwięk tylny, tworząc otulającą gracza przestrzeń dźwiękową. Project Carol jest zasilany przez wielokrotnie nagradzaną technologią Razer HyperSense. Poduszka przekształca dźwięki gry w haptyczne sprzężenie zwrotne w czasie rzeczywistym, pozwalając graczom poczuć wszystko za sobą, będąc umieszczonymi w samym środku akcji.

Zobacz również: Razer Barracuda X – recenzja słuchawek

Project Carol jest natywnie obsługiwany na komputerach PC i został zaprojektowany tak, aby dzięki elastycznym i regulowanym paskom pasować do wszystkich modeli foteli gamingowych, w tym popularnych linii Razera – Iskur i Enki,. Po podłączeniu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej 2,4 GHz, Project Carol zapewnia do 8 godzin gry bez konieczności ponownego ładowania.

razer


Nowa generacja laptopów Razer Blade


Tegoroczna ewolucja Razer Blade oznacza zmianę paradygmatu gamingowych laptopów, osiągniętą dzięki połączeniu większych, nowatorskich wyświetlaczy o proporcjach 16:10 z najnowszymi i najpotężniejszymi procesorami graficznymi oraz technologią przetwarzania – a wszystko to w charakterystycznej dla Razera cienkiej i lekkiej obudowie.

Zaprezentowane na targach CES, nowe laptopy Blade 16 i Blade 18 są wyposażone w najnowszy chipset 13. generacji – Intel Core™ i9 HX, procesory graficzne NVIDIA z serii RTX™ 40 nowej generacji, które pracują z mocą do 175W TGP oraz pamięć DDR5 5600MHz z możliwością rozbudowy. Osiągnięcie całej tej mocy było możliwe dzięki ewolucji filozofii projektowania, pozwalającej na dalsze postępy w obszarze regulacji temperatury pracy urządzenia, zapewnionej przez rozwinięcie opatentowanych przez Razera technologii chłodzenia opartych na komorze parowej.

Zobacz również: HyperX Quadcast S – idealny do wielu zadań

razer

Blade 16, wewnątrz swojej kultowej aluminiowej obudowy, przesuwa granice wydajności i przenośności dalej niż kiedykolwiek wcześniej. Przy 1,50 gPD (Graphics Power Density, gęstość mocy układu graficznego), Blade 16 jest w stanie dostarczyć 35% więcej mocy graficznej na cal sześcienny niż jakikolwiek inny obecnie dostępny 16-calowy laptop do gier.

Blade 16 kontynuuje tradycję wykorzystywania absolutnie najlepszych technologii wyświetlania. Tym razem laptop będzie dostępny z pierwszym na świecie 16-calowym, dwutrybowym wyświetlaczem mini-LED ze wsparciem dla HDR, który może pochwalić się szczytową jasnością na poziomie 1000 nitów i czasem reakcji poniżej 3 ms, co gwarantuje, że moc graficzna będzie w pełni wykorzystywana. Charakterystyczną cechą tego ekranu jest możliwość przełączania trybu jego pracy, dostosowanego do aktualnie używanej aplikacji. Użytkownik może szybko wybrać miedzy jednym z trybów działania – Creator bądź Gamer. Tryb Creator umożliwia uzyskanie ostrego obrazu o rozdzielczości natywnej UHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz, natomiast tryb Gamer zapewnia ultra płynną częstotliwość odświeżania 240 Hz w natywnej rozdzielczości FHD+.

Wraz z Razer Blade 18, Razer stawia pierwszy dynamiczny krok w obszarze 18-calowych laptopów, na nowo definiując laptop o dużym formacie. Blade 18 to najpotężniejszy laptop Razera w historii – naprawdę bezkompromisowa maszyna stworzona dla zapalonych graczy i profesjonalnych twórców.

Zobacz również: Wieloryb – recenzja filmu. W tranie prawda

Urządzenie może się pochwalić największym ekranem w rodzinie Blade. Duży 18-calowy wyświetlacz QHD+ 240Hz o wysokiej częstotliwości odświeżania, zapewnia nieskazitelną dokładność odwzorowania kolorów, rozdzielczość i szybki czas reakcji, aby gra była płynna i wciągająca, a tworzone treści perfekcyjnie szczegółowe. A wszystko to bez poświęcania doskonałej, eleganckiej estetyki i kształtu, z których słynie każdy Razer Blade. Jako prawdziwy zamiennik komputera stacjonarnego, oprócz wydajności klasy urządzeń desktopowych, Blade 18 zapewnia również zestaw funkcji, których oczekuje się od pełnoprawnego komputera stacjonarnego i urządzeń peryferyjnych: kamerę 5MP, 6-głośnikowy system dźwięku przestrzennego THX, komponenty z możliwością rozbudowy, bogaty wybór portów oraz hiperwydajne chłodzenie oparte na komorze parowej.

razer

Strony: 1 2

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze