Najlepsze seriale animowane, część II (2001-2022)

Kiedy mowa o najlepszych kreskówkach, większości z nas zapewne przychodzą na myśl tytuły takie jak Różowa Pantera czy Zwariowane Melodie – ogólnie rzecz biorąc, głownie te starsze, jeszcze z ubiegłego wieku. Czy to jednak oznacza, że wśród tych nowszych nie ma niczego ciekawego? W żadnym razie! XXI wiek również obfituje w świetne kreskówki, o czym przekonacie się w poniższym zestawieniu. Oto najlepsze seriale animowane z lat 2001-2022!


Zobacz również: 

Najlepsze seriale animowane

Najlepsze seriale animowane dla dorosłych

Najlepsze bajki Disneya


Legenda Tarzana (2001)

Najlepsze seriale animowane

Tarzan żyje w dżungli wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi. Jako król dżungli jest za nią odpowiedzialny, dlatego stara się chronić ją i walczyć z tymi, którzy próbują ją zniszczyć. Jednocześnie Tarzan uczy się też co-nieco o ludziach, przy czym pomaga mu jego ulubiona Angielka Jane wraz z jej ojcem.


Odlotowe agentki (2001)

Najlepsze seriale animowane

Odlotowe Agentki to superszybki, pełen humoru serial o ekscytujących przygodach szpiegowskich, trzymanych w ścisłej tajemnicy przed otoczeniem w szkole. W trakcie misji zdarza się, że dziewczyny leżą zakopane w piasku na odludnej plaży w Japonii, w ściekach Paryża czołgają się po kolana w błocie lub ukrywają się w luku bagażowym prywatnego odrzutowca przelatującego nad Bermudami. Bohaterki stają do walki z groźnymi złoczyńcami, których demoniczne plany zagrażają życiu lub wolności niewinnych ludzi. Trzy sprytne przyjaciółki wykorzystują swoje nadzwyczajne zdolności nie tylko do sekretnych misji, ale również do zaliczenia trudnej klasówki z algebry oraz upolowania w sklepie super sukienki na szkolny bal.


Nowe przygody Lucky Luke’a (2001)

Stający niezmiennie w obronie prawa Lucky Luke chwyta bandytów dzięki własnej pomysłowości, szybkości w posługiwaniu się rewolwerem, poczuciu humoru i oczywiście niesamowitemu szczęściu. Najczęstszymi przeciwnikami Luke’a są bracia Daltonowie, ale zdarza mu się także mierzyć z siłami nadprzyrodzonymi czy przybyszami z innej planety. Luke’owi często towarzyszy pies Rin Tin Damb o „IQ naleśnika”.


Ach, ten Andy! (2001)

Andy Larkin to najwybitniejszy dowcipniś w historii ludzkości! Tak przynajmniej sam twierdzi. W przeciwieństwie do większości kolegów i koleżanek Andy dokładnie zdaje sobie sprawę ze swej życiowej pasji. Jest urodzonym żartownisiem i nie przepuści nikomu! Udawanie nieboszczyka jako pretekst aby nie pójść do szkoły lub porwanie skrzatów ogrodowych dla okupu to norma. Pewnego dnia razem z nieodłącznym kumplem Dannym sprawiają, że wszyscy mieszkańcy miasteczka wpadają w panikę, myśląc, że wylądowali kosmici! Andy’ego w robieniu kawałów duchowo wspierają… rodzice. Mama jest święcie przekonana, że takie zachowanie szybko mu przejdzie i przymyka oko na większość wybryków. Ojciec zaś, sam niegdyś niezłe ziółko, właściwie nawet mu zazdrości…


Raczkujące melodyjki (2002)

W Raczkujących Melodyjkach mamy okazję poobserwować powszechnie znanych i lubianych bohaterów Zwariowanych Melodii jeszcze za czasów, gdy poginali po domu w pieluszkach. W serialu poznajemy przygody mieszkających z Babcią Bugsa, Duffy’ego, Taza, Tweetie’ego, Sylwestra i Loli, którzy czasem razem, a czasem osobno spędzają czas na różnorakich zabawach i psotach.


Co nowego u Scooby’ego? (2002)

Scooby-Doo i jego przyjaciele: Kudłaty, Daphne, Fred i Velma będą musieli zmierzyć się z kolejnymi zagadkami, w które zawsze wplątane są potwory. Co nowego u Scooby’ego to siódmy już serial animowany o przygodach najsłynniejszego animowanego psa świata.


Wojownicze Żółwie Ninja (2003)

W kryjówce usytuowanej w podziemiach Nowego Jorku cztery zmutowane żółwie są wychowywane i szkolone przez zmutowanego szczura Splintera. Miasto jest opanowane przez zbrodnie. Gangi, mafia oraz Klan Stopy rządzą miastem i tylko czterej bracia mogą nad wszystkim zapanować, jednocześnie nie wychodząc z cienia.


Lilo i Stich (2003)

Serialowa kontynuacja znanego filmu Walta Disneya Lilo i Stich podąża śladami nie tylko tytułowych bohaterów, ale też kuzynów Sticha powstałych w wyniku doświadczeń Jumby. Ikoniczny duet musi pokazać stworkom, co jest dobre, a co złe oraz znaleźć dla nich schronienie. Przez cały czas depcze im po piętach były kapitan Gantu wraz z asystentem, którzy chcą pojmać efekty pracy Jumby i przekazać je Hämsterviel.


Martin tajemniczy (2003)

Martin to z pozoru zwyczajny nastolatek uczęszczający do prywatnej szkoły. Tak naprawdę jest jednak tajnym agentem pracującym dla organizacji nazwanej Centrum, której zadaniem jest zwalczanie wszelkiego zła, demonów i upiorów na całym świecie. Martin wraz ze swoją przyrodnią siostrą Dianą i jaskiniowcem Japą wykonują powierzone im przez Centrum zadania, ratując życia osób narażonych na działanie sił nieczystych. Pomagają im w tym również mały kosmita Billy oraz szefowa Centrum – Mamma.


Kod Lyoko (2003)

Jeremie, Odd, Ulrich i Yumi to z pozoru zwykli nastolatkowie uczęszczający do francuskiej szkoły z internatem. Tak myślą o nich wszyscy ich znajomi i rodzice. Tak naprawdę jednak bohaterowie są jedynymi osobami, które mogą uchronić świat przed opętaną nieznanym wirusem XANĄ – inteligentnym programem komputerowym. W tym celu Odd, Ulrich i Yumi muszą udawać się do Lyoko – wirtualnego świata mieszczącego się w superkomputerze w opuszczonej fabryce. Tam zostają zwirtualizowani i przeniesieni do cyber-świata, gdzie toczą niekiedy bardzo poważne walki. Nad przebiegiem operacji zza ekranu czuwa Jeremie. Zadaniem dzieci jest dezaktywowanie wież, co jednak okazuje się o tyle trudne, że dokonać tego może jedynie Aelita – samotna mieszkanka Lyoko, która w jakiś sposób straciła wszystkie wspomnienia…

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Patrycja Grylicka

Zapalona fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze