Wallace & Gromit powrócą za sprawą Netflixa w 2024 roku!

Aardman Animations potwierdziło, że trwają prace nad kolejnym filmem Wallace & Gromit.

Na oficjalnej stronie Wallace & Gromit, studio ujawniło, że zabawny duet powróci po 15 latach przerwy. Z okazji 30. rocznicy powstania nagrodzonego Oscarem filmu Wściekłe Gacie, Aardman Animations ogłasza, że kolejna odsłona będzie miała premierę na Netflixie w 2024 roku. Twórca, Nick Park, tak wypowiada się o serii:

Wściekłe Gacie były wyjątkowym filmem dla nas wszystkich w Aardman. To wspaniałe, że dziś nadal znajduje nowych fanów i że możemy przynieść tym fanom kolejne przygody – i kolejne wynalazki, kolejne wpadki i kolejne problemy do rozwiązania przez Gromita.

Oficjalny opis filmu brzmi: Obawy Gromita, że Wallace stał się zbyt zależny od swoich wynalazków, okazują się uzasadnione. Wallace wynajduje 'inteligentnego skrzata’, który wydaje się rozwijać własny umysł… Gdy wydarzenia wymykają się spod kontroli, Gromit musi odłożyć wszystko na bok i walczyć ze złowrogimi siłami – w przeciwnym razie Wallace może już nigdy nie być w stanie niczego wynaleźć!

Zobacz również: Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Fanatyk sera Wallace i jego wierny psi towarzysz, Gromit, po raz pierwszy pojawili się w filmie krótkometrażowym Podróż na Księżyc z 1989 roku. Od początku istnienia serii, Wallace i Gromit zdobyli Oscary za trzy filmy, w tym za Klątwę Królika z 2005 roku. Seria otrzymała spinoff w postaci serialu Baranek Shaun, który zrodził dwa pełnometrażowe filmy. W 2020 roku Baranek Shaun przeniósł się do Netflixa na swój szósty sezon.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze