Blef doskonały – napad na bank w komediowej odsłonie

Blef doskonały z Karoliną Chapko, Piotrem Witkowskim i Mikołajem Roznerskim pojawi się w kinach już 31 marca. Do sieci właśnie trafił zwiastun.

Korzystając z pandemii i pracy w maseczkach, trójka pracowników Banku Narodowego postanawia okraść własny bank. Niezauważeni wynoszą 100 milionów euro w złocie, ale to dopiero początek problemów…

Pomysł na film był wynikiem i powstał po kilku miesiącach trwania pandemii. Wprowadzone przez administrację państwową obostrzenia miały zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i na szczęście zapobiegły. Jednocześnie mogły doprowadzić do anarchii, rozbojów i ogólnego chaosu. Takie myśli krążyły w mojej głowie i to było inspiracją do napisania scenariusza. Tematem filmu chciałem uczynić nie to co realne i codzienne, ale myśli skrywane czy nawet czasem nieuświadomione

 – mówi reżyser Michał Węgrzyn, reżyser produkcji.

Zobacz również: My i Wy – recenzja filmu

W rolach głównych: Karolina Chapko (Yuma), Agnieszka Kawiorska (Katyń), Piotr Witkowski (Proceder), Aleks Mackiewicz (Proceder), Tomasz Oświeciński (Botoks), Mikołaj Roznerski (7 rzeczy, których nie wiecie o facetach). Za reżyserię i scenariusz odpowiada Michał Węgrzyn (Proceder). Autorem zdjęć jest Maciej Tarapacz (Wygrać marzenia), z kolei muzyki – Rafał Sielawa (Proceder). Za dystrybucję filmu w Polsce odpowiada zaś Galapagos Films.

Blef doskonały ma już na swoim koncie nagrody Cult Critic Movie Awards 2021 – nagroda dla Michała Węgrzyna za najlepszą reżyseria, Indo Malaysia Film Festival 2021 – nagroda dla Karoliny Chapko za główną rolę żeńską, Rabat Comedy IFF 2022 – nagroda dla Piotra Witkowskiego za główną rolę męską, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Boden 2021 – nagroda dla najlepszego filmu oraz World Film Carnival – Singapore 2021 – nagroda dla najlepszego filmu.

Źródło: Materiały prasowe

Patrycja Grylicka

Fanka Far Cry 5 oraz książek Stephena Kinga. Zna się na wszystkim po trochu i na niczym konkretnie, ale robi, co może, żeby w końcu to zmienić i się trochę ustatkować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze