Najlepsze gry na PlayStation 5

PlayStation 5 zadebiutowała na rynku już jakiś czas temu. Choć konsola wciąż nie posiada zawrotnej ilości exów – duża część gier wyszła również na PS4 – to jednak trochę tych tytułów w bibliotece PS5 się uzbierało. Dlatego chcemy je wam przedstawić. Uwzględniamy wyłącznie gry, które debiutowały na PS5 lub jednocześnie na PS5 i PS4. Nie bierzemy pod uwagę remasterów jak Spider-Man czy Death Stranding. Oto one – najlepsze gry na PlayStation 5! Kolejność losowa!


Spodobało Ci się zestawienie Najlepsze gry na PlayStation 5?
Zobacz również:

Najlepsze gry na PlayStation 2

TOP10 – ulubione gry Rednacza Wdowika

Najlepsze gry z superbohaterami

Najlepsze polskie gry


Ratchet i Clank: Rift Apart

Nasze zestawienie Najlepsze Gry Na PlayStation 5 zaczynamy od przygód szczura i robota! Jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z serią, to jestem przekonany, że będzie się wyśmienicie bawił przy Rift Apart, poznając tych bohaterów, ten świat i ten model rozgrywki. Jednakże dla mnie, gracza będącego z uwielbianym duetem futrzaka i robocika niemalże od premiery w 2002 roku, rozgrywka jest już nudna i nie zmieni tego ani super-piękna grafika, ani brak loadingów czy płynność animacji.


Returnal

Returnal to świetny zwiastun nowej jakości gier i powiew świeżości w gatunku monotonnych strzelanek. Gra wprowadza wiele nowości, a także pokazuje jak korzystać z dóbr jakie oferuje najnowsza konsola PlayStation. Przy tym wszystkim jest to produkcja naprawdę trudna i na pewno nie skierowana do niedzielnego gracza. Dlatego jeśli nie jesteście gotowi na wyzwanie to omijajcie Returnal szerokim łukiem, jednak jeśli szukacie gry, która pochłonie was bez reszty i nie boicie się śmierci, to pierwsza gra AAA studia Housemarque zapewni wam wiele godzin satysfakcjonującej zabawy. Choć sam jeszcze nie przerwałem cyklu, to już na tym etapie z czystym sumieniem polecam wam Returnal.


It Takes Two

Za niecałe 150 złotych dostajemy grę, która po pierwsze starcza na dwanaście godzin. Po drugie nie wymaga kupna kopii dla drugiego gracza. Po trzecie, mimo słabszych elementów scenariusza, daje nam masę, masę, MASĘ rozrywki, wykorzystując często innowacyjne pomysły i koncepty. I po czwarte – możecie w końcu zagrać w coś ze swoją drugą połówką, dzięki czemu przestanie na was krzyczeć, że nie poświęcacie jej czasu. Czego można chcieć więcej? Brać i grać.


Demon’s Souls

Demon’s Souls to bardzo udany remake. Ma swoje drobne błędy i wady, które w większości będzie można naprawić za pomocą patchy. Na czym natomiast powinniśmy się skupić, to miód, jaki niesie ze sobą rozgrywka. Nie jest to typowy miodek, taki jak w przypadku przyjemnych i sympatycznych, niewymagających gier, patrzy Spyro czy Animal Crossing. To narkotyczny, uzależniający i trujący nektar, który uwalnia swą słodycz dopiero po godzinach mordęgi i katuszy, gdy Twoje zakola powiększyły się o kilka centymetrów, w oczach widać żądzę mordu, a na czole niebezpiecznie pulsuje żyłka. Ale gdy gracz poczuje już tę słodycz, jej smak i satysfakcję, którą osiąga… Nie da się tego porównać do niczego innego na świecie.


Sackboy: Wielka Przygoda

Oryginalne LBP przyniosło mi sporo frajdy, a pierwsze dwie części uważam za jedne z najlepszych gier na PS3. Tak więc wiadomość o wskrzeszeniu tego szmaciankowego świata wywołała u mnie spore zadowolenie, a sama zmiana formy była wręcz nieunikniona i wskazana. Czy się sprawdziła? Jak najbardziej! Sackboy: Wielka Przygoda nie wprowadza do świata elektronicznej rozgrywki tyle świeżości i innowacji, co pierwowzór, to na pewno. Jest jednakowoż solidną platformówką z wyjątkowym designem świata, która dostarczy masę godzin czystej zabawy. Każdemu – niezależnie od wieku.


Astro’s Playroom

Już za nostalgiczną podróż oraz za samo bycie darmową, Astro’s Playroom zasługuje na ocenę 128. Ale tak serio, nowe przygody sympatycznego robocika, to naprawdę przyjemny i relaksujący platformer, z uroczą oprawą wizualną i wpadającą do ucha muzyką. Nie mam czego się tu przyczepić! Lepszego początku z PlayStation 5 nie mogłem sobie wymarzyć.


Kontynuuj czytanie zestawienia Najlepsze Gry Na PlayStation 5 na następnej stronie!


Strony: 1 2 3 4 5

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze