The Damned: nowy singiel i zapowiedź albumu!

46 lat po wydaniu przełomowego debiutu Damned Damned Damned, The Damned powracają z Darkadelic, dwunastym albumem studyjnym i pierwszym od wydania Evil Spirits w 2018 roku.

Płyta doskonale reprezentuje zespół, który jest uważany za prekursora punk rocka i gothic rocka. Darkadelic to jedne z najostrzejszych piosenek nagranych do tej pory przez The Damned. Zespół przekracza granice gatunków, a nowe utwory są przesiąknięte odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu lat 60.

Zobacz również: Podejrzana – recenzja filmu. Odkąd zobaczyłem Ciebie…

Do zespołu w składzie: Dave Vanian, Captain Sensible, Paul Gray i Monty Oxymoron na nowym albumie dołączył perkusista William Granville-Taylor. Zespół zaprezentował dziś pierwszy singiel zapowiadający nowy album. Do utworu The Invisible Man powstał również teledysk wyreżyserowany przez Martina Goocha.

Od czasu powstania w 1976 roku, The Damned jest jednym z najbardziej cenionych zespołów wywodzących się z brytyjskiej sceny punkrockowej. Album Darkadelic zostanie wydany na CD oraz w dwóch wersjach winylowych: tradycyjnej czarnej i limitowanej transparentnej. Darkadelic ukaże się 28 kwietnia.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze