Nowa piosenka Ain’t Nothin’ Shakin’ duetu Curly Cale

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka Ain’t Nothin’ Shakin’, drugi singiel promujący debiutancką płytę duetu Curly Cale Light In The Darkness, która ukazała się 18. listopada 2022 roku. Teledysk jest już dostępny w serwisie YouTube.

Curly Cale to duet stylistycznie oparty głównie na muzyce lat 60. i 70. – złotej ery jazzu i bluesa. Repertuar obejmuje standardy oraz kompozycje własne w akustycznych aranżacjach.

James Brierley – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Pochodzi z Anglii. Przez wiele lat występował w Wielkiej Brytanii i Europie, śpiewając utwory z kręgu rocka, soulu, popu i jazzu. Od 27. lat mieszka w Polsce. W 2015 roku współtworzył zespół James B. & Friends, z którym pojawił się w programie „Must Be The Music”. W 2019 roku, już jako solowy wykonawca, wziął udział w I Edycji „The Voice Senior”. Oba występy przyniosły mu spore grono fanów z całej Polski. James występuje także w aktualnej IV Edycji „The Voice Senior”, gdzie właśnie dostał się do Półfinału.

Zobacz również: Julia Rocka – Blaza – recenzja płyty

Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Solowo zadebiutował w zeszłym roku singlem „Opowieść o Ziemi”. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

Siedziałem w ogrodzie w bezwietrzny dzień, patrząc na moją śliwę, kiedy w głowie pojawiła mi się fraza „Nic się nie trzęsie na drzewie”, a po niej następny wers „Nic nie wisi na gałęzi”. Pomyślałem sobie – to może być metafora sytuacji, w jakiej kobieta okazuje miłosne zamiary wobec młodego mężczyzny, który nie jest zainteresowany. Albo starszego mężczyzny, który powiedzmy, nie jest w stanie odpowiedzieć na jej pragnienia. Ale kobieta jest tak miła i pomocna, że mężczyzna chciałby, aby pozostali przyjaciółmi.

– James Brierley o piosence Ain’t Nothin’ Shakin’

Zobacz również: Samuraj i Stich, tom 1 – recenzja mangi. Dziwne, prawda – ale dobre!

Album polsko-angielskiego duetu Curly Cale to zarówno dobrze znane zagraniczne i polskie klasyki, jak i autorskie piosenki. Inspiruje nas szczególnie muzyka jazzowa i bluesowa lat 60. i 70., z domieszką mocniejszych, rockowych brzmień. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, rozwiązaniom stylistycznym i instrumentarium, Light In The Darkness jest nie tylko nostalgicznym powrotem do minionej epoki, ale ożywczym spotkaniem tradycji z progresją.

– Zespół o płycie

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze