Fantastyczna Czwórka – wiemy kiedy ruszą zdjęcia do filmu!

Reżyser filmu – Matt Shakman ujawnia datę rozpoczęcia zdjęć do Fantastycznej Czwórki oraz tłumaczy swoją decyzję o rezygnacji z kręcenia Star Trek 4.

Fantastyczna Czwórka zadebiutuje w kinach 14 lutego 2025 roku jako pierwsza produkcja 6. fazy MCU. Za scenariusz do niej odpowiedzialni są Jeff Kaplan oraz Ian Springer. Na stanowisku reżysera znalazł się Matt Shakman, który właśnie potwierdził datę rozpoczęcia zdjęć do filmu. Aktorzy, których jeszcze nie poznaliśmy wystartują z pracą na planie filmowym na początku 2024 roku.

Zobacz równieżRanking filmów Marvel Cinematic Universe

Fani MCU mogą już znać Matta Shakmana za sprawą innej produkcji z tego uniwersum, ponieważ pracował on przy serialu WandaVisionReżyser ponownie zajmie się rozbudową wielkiego świata, ale wcale nie był on pierwszym wyborem studia Marvel. Początkowo na tej posadzie znajdował się Jon Watts (twórca ostatniej trylogii Spider-mana), ale musiał z niej zrezygnować z powodu napiętego harmonogramu. Matt Shakman decydując się na film Fantastyczna Czwórka, zrezygnował ze stanowiska reżysera czwartej części Star Trek. Swoją decyzję tłumaczy następującymi słowami:

Świetnie się bawiłem, pracując nad Star Trekiem przez nieco ponad rok, blisko współpracując z J.J. Abramsem i wszystkimi w Paramount. Kocham tę franczyzę i kocham tę obsadę, którą J.J. Abrams skompletował i byłaby to niewiarygodna przyjemność pracować z nimi nad czwartą odsłoną. Ale filmy mają różne podróże i momenty, a harmonogramy są trochę merkantylne, więc kiedy pojawiła się okazja Fantastycznej Czwórki, to było po prostu zbyt trudne, by przejść obok i wrócić do domu, do Marvela, miejsca, w którym pracowałem nad WandaVision, z tymi ludźmi, którzy są wspaniałymi współpracownikami. To naprawdę rodzina i możliwość powrotu i zmierzenia się z czymś, to coś, co naprawdę kocham. Oba te filmy są do siebie bardzo podobne pod pewnymi względami: oba zostały uruchomione w latach 60. w tym samym czasie, oba są o optymizmie i patrzeniu w gwiazdy, a technologia może rozwiązać wszystko. Są także o rodzinie – rodzinie, którą masz, rodzinie, którą tworzysz. Więc są zgodne pod wieloma względami i przemawiają do mojego serca w równym stopniu, więc jestem podekscytowany pracą nad Fantastyczną Czwórką.

fantastyczna czwórka

 

Kacper Stefański

Marvelomaniak. Mam 17 lat. Mógłbym żyć całą wieczność tylko po to, żeby obejrzeć kolejny film MCU albo następną trylogię Gwiezdnych Wojen.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze