Premiera Everspace 2 na PC już 6 kwietnia

Fani kosmicznych strzelanek na PC mogą już zapisać sobie w kalendarzu datę premiery EVERSPACE 2 wiosną tego roku. Wersja konsolowa pojawi się na rynku parę miesięcy później.

Po sześciu dużych aktualizacjach wypuszczonych w ciągu dwóch lat rozwoju opcji wczesnego dostępu, niezależne studio gier klasy AA, ROCKFISH Games, ogłasza z radością, że ich długo wyczekiwana strzelanka z otwartym światem, EVERSPACE 2, będzie dostępna w wersji na PC 6 kwietnia, a w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S latem 2023. Dyrektor generalny ROCKFISH Games, Michael Schade, tak wypowiada się o grze:

Zobacz również: Najlepsze gry na PlayStation 5 

EVERSPACE 2 to zdecydowanie nasz największy i najbardziej ambitny projekt. To efekt prawdziwego zaangażowania, oddania i wytężonej pracy trwającej ponad pięć lat, z czego ostatnie dwa lata to prace nad wersją wczesnego dostępu. Konkretna data premiery to swego rodzaju światełko w tunelu, gdzie członkowie naszej niesamowitej społeczności, a także gracze, którzy jeszcze nie znają tej serii, będą mogli nareszcie doświadczyć tej przygody pełnej ekscytujących galaktycznych pojedynków i pięknych, starannie zaprojektowanych kosmicznych światów i planet, które czekają, by je poznać. Zainwestowaliśmy spory, bo aż ośmiocyfrowy budżet w prace nad grą, którą zawsze chcieliśmy stworzyć. Nasz zespół nadal ciężko pracuje, żeby dopracować i dopieścić każdy detal gry z myślą o premierze. Dodam tylko, że ostatni rozdział historii EVERSPACE 2 to nie jedyna rzecz, na którą warto czekać!

Zobacz również: Dead Space – recenzja gry. Tylko remake i aż remake

Obecnie zespół ROCKFISH Games dodaje do świata gry kolejnych wrogów oraz nowe nagrody, wyzwania, rodzaje i atrybuty sprzętu, dopieszcza jakość video, bonusy, opcje personalizacji, systemy walki z bossami i pracuje nad zupełnie nową mapą wymiany zasobów, nowym systemem gwiezdnym oraz towarzyszem i wieloma innymi elementami gry przed oficjalną premierą. Z uwagi na znaczną ilość elementów udostępnionych w ramach wczesnego dostępu, studio ROCKFISH Games zamierza podnieść cenę wersji PC na platformach Steam, Microsoft Store i GOG z 39,99$ do 49,99$ 20 lutego.

Zobacz również: Hi-Fi Rush – recenzja gry. Devil May Cry spotyka Patapony

Studio ROCKFISH Games nawiązało współpracę z Maximum Games, aby zaoferować graczom fizyczną edycję gry w wersji deluxe na PlayStation 5 i Xbox Series X|S, która ma trafić do sklepów na całym świecie. 6 kwietnia będzie można składać zamówienia przedpremierowe. Tego dnia zostaną podane też kolejne informacje na temat wydania gry w wersji konsolowej.

Gra EVERSPACE 2 jest obecnie dostępna w opcji wczesnego dostępu na platformach Steam i GOG, a także w sklepie Microsoft Store. Użytkownicy konsoli Xbox i PlayStation będą musieli poczekać na pełną wersję gry, która ma ukazać się na początku 2023 r. Zoptymalizowana wersja gry na Steam Deck ukaże się wraz z premierą wersji konsolowej. Gra jest obecnie dostępna w dwunastu językach: angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, czeskim, japońskim, koreańskim, polskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym i chińskim tradycyjnym. Język rosyjski stanie się dostępny wraz z premierą gry w wersji na PC.

Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze