Blisko – nowy utwór Oli Olszewskiej

Fani Oli Olszewskiej wiedzą, że każda premiera nie zawiedzie poszukiwaczy piosenek o miłości. Nie inaczej jest z Blisko, które pojawia się tuż przed Walentynkami. Bujanda w stylu radiowych utworów Pawła Domagały nie sposób pominąć, gdy wieczorową porą zaczynamy myśleć o tym, co mogliśmy zrobić w życiu inaczej.

O tym jak ważna jest druga osoba przypominasz sobie dopiero w momencie, w którym ryzykujesz jej stratę. To stwierdzenie przedzierało się już za sprawą kultowych cytatów do powszechnej świadomości wiele razy. Wciąż nie traci jednak na aktualności. Taki przekaz niesie nowa piosenka Oli Olszewskiej – Blisko. Artystka widząc swoje błędy z przeszłości – wahania, niepewność i zagmatwanie myśli – orientuje się, że gra o miłość była warta świeczki. Teraz stara się to naprawić i przywołać dawną miłość.

Zobacz również: Julia Rocka – Blaza – recenzja płyty

Ola Olszewska to 18-letnia wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, odkryta w programie „The Voice Kids”. Do tej pory wydała siedem utworów. W styczniu pojawił się w sieci singiel Przypadkiem, który na dobre rozgościł się na playlistach edytorskich serwisów streamingowych, osiągając większą popularność niż najbardziej znany utwór Oli – Czy To Nadal Ja. Wokalistka tworzy w nurcie songwritingu, prezentując słuchaczom klimatyczne, romantyczne utwory, w których opowiada o relacjach i towarzyszących im emocjach.

To, co wyjątkowe w twórczości Oli to forma przekazu. Nostalgiczne, bardzo delikatne i romantyczne melodie niosą teksty o zagubieniu, dojrzewaniu do zmian, miłości i poszukiwaniu siebie. Na rodzimej scenie w podobnym nurcie tworzą m.in.: Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Ania Dąbrowska, Ania Karwan, Natalia Szroeder czy sanah. Ola skupia się obecnie skupia się na szlifowaniu warsztatu oraz komponowaniu i pisaniu kolejnych utworów, które zgromadzi na debiutanckim albumie.

Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze