Music Inspired by Slavs z nowym niezwykłym teaserem

Music Inspired by Slavs prezentują teaser nowego albumu! Teaser, zawierający zdjęcia z niezwykłego teledysku Perun, można obejrzeć poniżej.

Piękny, malowniczy i bardzo klimatyczny klip do utworu Perun, stworzony przez Bui Film, będzie miał swoją premierę w najbliższą niedzielę, 19 lutego o godzinie 19:00.

Zobacz również: Błażej Król – W każdym (polskim) domu – recenzja płyty

Najnowszy album Music Inspired by zatytułowany jest Music Inspired by Slavs i ukaże się na 21 kwietnia nakładem Mystic Production. Tym razem za temat przewodni posłużyła mitologia dawnych Słowian. Poza zawartością czysto muzyczną, album opatrzony jest wspaniałą szatą graficzną. Zawiera też opisy każdego z utworów wprowadzające słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich.

Music Inspired by Slavs to album wielowymiarowy. Muzyka folk splata się tu z rockiem i elektroniką. Korzenny, folkowy, słowiański klimat kompozycji jest muzycznym „daniem głównym”. Jednakże nie jedynym. Na jego tle, usłyszeć można instrumenty i języki z różnych stron świata. Tak więc, w sensie muzycznym jest to opowieść wielowątkowa i wielokulturowa, a „Słowiańszczyzna” stanowi jej centrum. W warstwie konceptualnej – tytuły poszczególnych utworów to imiona słowiańskich bóstw. Na płycie jest też pięć krótkich form muzycznych pełniących rolę przerywników. Ich tytuły (północ, wschód, zachód, południe, centrum) to swego rodzaju drogowskazy wskazujące charakter różnorakich, zewnętrznych wpływów muzycznych obecnych na płycie.

Zobacz również: Magic Mike: Ostatni Taniec – recenzja filmu. Wyginaj śmiało ciało

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (Batiuszka), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul), który zaśpiewał w utworze Swaróg, tworząc swoim głosem niesłychanie melodyjną i przestrzenną atmosferę kompozycji.

Music Inspired by to projekt, w którego skład wchodzi trzech muzyków – Artur Szolc, Robert Srzednicki oraz Kris Wawrzak. Na swoich albumach prezentują niezwykle przestrzenną i klimatyczną wizję dźwiękową. Można w niej znaleźć elementy charakterystyczne dla muzyki folk, rocka, klasyki oraz elektroniki. Każdy z albumów wydanych przez grupę spełniał rolę muzycznej ilustracji do danego tematu, który zawsze pozostawał ezoteryczny, tajemniczy i – w pewien sposób – nietypowy. Dotychczas ukazały się albumy: Music Inspired by Tarot, Music Inspired by Zodiac, Music Inspired by Alchemy.

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze