WD – nowe dyski w ofercie

Western Digital wprowadza na rynek rekordowo pojemny magazyn danych dla użytkowników domowych.

Marka WD, należąca do Western Digital, rozszerzyła cenioną przez użytkowników serię produktów My Book Desktop Storage o nowe modele My Book o pojemności 22 TB oraz My Book Duo o pojemności 44 TB! Stworzone w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy w projektowaniu innowacji urządzenia są najbardziej pojemnymi w historii dyskami tego typu, przeznaczonymi dla użytkowników indywidualnych. Dzięki nim będą mogli oni wygodnie i bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe zasoby, których z każdym rokiem generujemy coraz więcej.

Zobacz również: Razer przesuwa granice gamingowych innowacji – zapowiedzi firmy podczas CES 2023

W przeciętnym gospodarstwie domowym działa obecnie około 10 urządzeń podłączonych do sieci. Nowe rozwiązanie do przechowywania danych o ogromnej pojemności zapewni zatem użytkownikom przestrzeń, która pozwoli im tworzyć backup danych z wszystkich ich urządzeń. I to nie tylko tych noszonych przy sobie, ale też używanych w domu. Niezależnie od tego, czy będą to prywatne zdjęcia i filmy, dokumenty czy inne pliki. WD zapewni im rozwiązanie, które pozwoli skutecznie i bezpiecznie zaspokoić potrzeby związane z przechowywaniem danych.

Korzystając na co dzień z wielu różnych urządzeń, cały czas tworzymy, ’konsumujemy’ i archiwizujemy ogromne ilości cyfrowych treści. Naszy cel to zapewnienie użytkownikom wygodnego w użyciu i niezawodnego urządzenia do przechowywania wszystkich tych plików.

– mówi Susan Park, wiceprezes ds. product management w Western Digital

Zobacz również: WD BLACK D30 – recenzja dysku

My Book o pojemności 22 TB zapewnia użytkownikom możliwość stworzenia bezpiecznego backupu tysięcy dokumentów, zdjęć, filmów i innych plików pochodzących z najróżniejszych źródeł – w tym przenośnych dysków SSD/HDD, kart pamięci czy nośników USB. Dane te można wygodnie zapisać w jednym miejscu, uporządkować oraz zapewnić sobie łatwy dostęp do nich.

WD

Dla użytkowników, którzy poszukują jeszcze większej pojemności, dostępny będzie My Book Duo o pojemności 44 TB.  Wyposażony jest on w zoptymalizowane do pracy w konfiguracji RAID dyski Western Digital i oferujący od ręki najwyższą pojemność i wydajność. My Book Duo można również skonfigurować do pracy w trybie RAID 1 (redundancja/mirroring) lub używany jako dwa niezależne dyski (JBOD, stosowne oprogramowanie dostarczane jest w zestawie).

My Book 22TB jest dostępny w cenie 3235 PLN, zaś model 44TB – w cenie 8353 PLN. Oba produkty można już kupić u wybranych dystrybutorów Western Digital, w e-sklepach oraz sklepie Western Digital.

Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze