Music Inspired by Slavs prezentują klip do utworu Perun

Music Inspired By Slavs prezentują klip do utworu Perun. Piękny, klimatyczny klip, stworzony przez Bui Film, ilustruje pierwszy singiel z nadchodzącej, nowej płyty zespołu.

Zespół określa Perun jako:

Krótką, filmową historię o poświęceniu, ofierze, miłości i potrzebie wyłamywania się ze schematów. A wszystko to w tajemniczej scenerii naszych rodzimych krajobrazów.

Zobacz również: Caroline Polachek – Desire, I Want To Turn Into You – recenzja płyty

Najnowszy album Music Inspired by, którego okładkę prezentujemy obok, zatytułowany jest Music Inspired by Slavs i ukaże się na 21 kwietnia bieżącego roku. Właśnie wystartował preorder płyty. Do każdego zamówionego winyla (180 g, gatefold) będzie dołączony plakat z autografami. Zamówienia można składać pod tym linkiem:

PREORDER

Tym razem za temat przewodni płyty posłużyła mitologia dawnych Słowian. Poza zawartością czysto muzyczną, album opatrzony jest wspaniałą szatą graficzną oraz zawiera opisy każdego z utworów wprowadzające słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich.

Zobacz również: Paramore – This Is Why – recenzja płyty

Music Inspired by Slavs to album wielowymiarowy. Muzyka folk splata się tu z rockiem i elektroniką. Korzenny, folkowy, słowiański klimat kompozycji jest muzycznym „daniem głównym”. Jednakże nie jedynym. Na jego tle, usłyszeć można instrumenty i języki z różnych stron świata. Tak więc, w sensie muzycznym jest to opowieść wielowątkowa i wielokulturowa, a „Słowiańszczyzna” stanowi jej centrum. W warstwie konceptualnej – tytuły poszczególnych utworów to imiona słowiańskich bóstw. Na płycie jest też pięć krótkich form muzycznych pełniących rolę przerywników. Ich tytuły (północ, wschód, zachód, południe, centrum) to swego rodzaju drogowskazy wskazujące charakter różnorakich, zewnętrznych wpływów muzycznych obecnych na płycie.

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (Batiuszka), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul), który zaśpiewał w utworze Swaróg, tworząc swoim głosem niesłychanie melodyjną i przestrzenną atmosferę kompozycji.

Zobacz również: Julia Rocka – Blaza – recenzja płyty

ŚLEDŹ NAS NA IG
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze