Powstanie serial Welcome To Derry. Produkcja z uniwersum To wspierana przez Stephena Kinga

Na łamach platformy HBO Max powstać ma serial Welcome To Derry. Stanowić ma on preludium do wydarzeń z filmu To w reżyserii Andy’ego Muschiettiego.

Welcome To Derry ma być osadzony w uniwersum z książki To Stephena Kinga. Poza tym ma również uzupełniać i rozbudowywać historię opowiedzianą w kinowej adaptacji i jej sequelu. Za serial odpowiadać ma właśnie reżyser wcześniej wspomnianych filmów w kooperacji ze swoją siostrą Barbarą Muschietti i Jasonem Fuchsem. Serial wyląduje na platformie Warner Bros. czyli HBO Max, a za produkcję odpowie oddział telewizyjny WB Discovery.

Zobacz również: Ant-Man i Osa: Kwantomania – recenzja filmu. Marvel is dead

Stephen King na temat nowej produkcji HBO mówi tak:

Jestem podekscytowany, że historia Derry, najbardziej nawiedzonego miasta w stanie Maine, będzie kontynuowana. I cieszę się, że Andy Muschietti będzie nadzorował przerażające wydarzenia wraz z zespołem ekspertów, włączając w to jego utalentowaną siostrę Barbarę.

Jason Fuchs odpowiadał będzie za skrypt do odcinka pilotażowego. W komitywie z Bradem Calebem Kanem obejmą stanowisko showrunnerów w Welcome To Derry. Poza tym będą też producentami wykonawczymi projektu wraz z rodzeństwem Muschietti oraz Shelley Meals, Royem Lee i Danem Linem. Ponadto sam reżyser To i To. Rozdział 2 nakręci kilka odcinków, w tym epizod premierowy.

Zobacz również: Wieloryb – recenzja filmu. W tranie prawda…

 

Andy i Barbara Muschietti napisali:

Jako nastolatkowie na zmianę czytaliśmy rozdziały To Stephena Kinga, dopóki gruba miękka oprawa nie rozpadła się na kawałki. To jest epicką historią, która znacznie bardziej wykracza poza to, co mogliśmy odkryć w naszych filmach. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się głębią powieści Steve’a z całym jej sercem, humorem, człowieczeństwem i horrorem.

Fuchs do oświadczenia rodzeństwa Muschiettich  dołożył, że szansa na powrót do świata ulubionego horroru i możliwość jego budowania na bazie obłędnego filmowego uniwersum to dla niego coś wielkiego. Określa to mianem spełnienia marzeń, które z pewnością można również nazwać koszmarem patrząc na poczynania Pennywise’a.

 

Tymoteusz Łysiak

Entuzjasta popkultury, który najpewniej zamiast kolejnego "Obywatela Kane" wolałby w kinie więcej produkcji w stylu "Toksycznego mściciela". Fan dziwności, horroru, praktycznych efektów, kociarz, psiarz i miłośnik ludzi. W grach lubujący się w satysfakcjonującym gameplay'u. Życie teatrem absurdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze