Znamy wyniki pierwszego etapu V edycji konkursu The Best OFF

Znamy werdykt pierwszego etapu 5. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off.

Na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2023 roku Jury piątej edycji konkursu The Best Off w składzie: Katarzyna Knychalska , Sonia Nieśpiałowska, Dominik Gac, Marcin Kęszycki i Łukasz Kos, wybrało 11 przedstawień finałowych (kolejność alfabetyczna według tytułów):

 • Frauen in Flammen, HERTZ HAUS
 • Invisible, Grupa Coincidentia
 • Libido Romantico, Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21
 • Limbo, Sebastian Dela / Piotr Klauza / Łukasz Niemancewicz / Jan Łuć
 • Mi estas Lidia, Paula Czarnecka
 • Misspiece, Dominika Wiak
 • One hundred falls, Mędrzycki, Gumowska
 • Rap Magister, Olek Talkowski
 • Refrakcja: choreografia spojrzeń, praktyki siostrzeństwa
 • Tranquillo, Teatr Klucz im. W. Deneki
 • Valeska Valeska Valeska Valeska, Knapik/ Wiak/ Więcek/ Komędera- Miśkiewicz/Witkowska/Kowańska/Strycharski/Machler

Gratulujemy wszystkim finalistkom i finalistom!

Zobacz również: Ściany – recenzja. Dom bez ścian?

Wyniki drugiego etapu konkursu i laureatów poznamy w czerwcu 2023. Wszelkie informacje dotyczące Konkursu oraz Regulamin można znaleźć na stronie: www.off-konkurs.pl.

The Best OFF
Libido Romantico, Teatr 21/Fot. Wojtek Kaniewski

The Best Off to nagroda teatralna, na jaką teatr offowy czekał od dawna. W 2017 roku powstał pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery. Nagroda dla zwycięzcy? Rekomendacja do tournee po co najmniej pięciu dużych instytucjonalnych scenach w kraju.

Zobacz również: Wzrusz moje serce – recenzja. Rozgryźć orzeszka

Konkurs ma charakter trójetapowy. Pierwszym etapem jest zgłoszenie spektaklu wraz z pełnym nagraniem i opisem. W drugim członkowie jury obejrzą nagrania wszystkich zgłoszonych spektakli i wybiorą z nich nie więcej niż 10 do etapu trzeciego. Następnie w terminach umówionych z teatrami jury zobaczy wybrane spektakle na żywo i do końca czerwca wyłoni zwycięzcę, który następnie wybierze się w artystyczną podróż po teatrach repertuarowych wspierających konkurs.

The Best OFF
Refrakcja: choreografia spojrzeń, praktyki siostrzeństwa/fot. Monika Stolarska

Organizatorem konkursu są: czasopismo nietak!t (wydawane przez Fundację Teatr Nie-Taki) portal teatralny.pl, oraz partnerskie sceny repertuarowe.

Misją konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiego teatru offowego i wspieranie eksploatacji jego spektakli. Dodatkową korzyścią, jaką przyniesie The Best Off będzie poszerzenie dokumentacji polskiego offu, a także stworzenie sieci scen instytucjonalnych, które ten rodzaj teatru wspierają, co może owocować w przyszłości kolejnymi projektami na styku offu i instytucji.

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze