Nadchodzą Poznańskie Targi Książki

Marzec to okazja do świętowania dla każdego czytelnika. W tym miesiącu tradycyjnie już odbędą się Poznańskie Targi Książki. Organizatorzy zapowiadają, że na zwiedzających, oprócz stoisk wydawców z nowościami wydawniczymi będzie czekał bogaty program wydarzeń towarzyszących. 

Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się w okolice Poznania, macie okazję odwiedzić tegoroczne Poznańskie Targi Książki. W trakcie trzy dniowego wydarzenia będziecie mieli szansę zapoznać się z nowościami wydawniczymi i kupić książki po promocyjnych cenach. A także spotkać się z polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach. Targi Książki służą przede wszystkim promocji i popularyzacji czytelnictwa w Polsce, rozwoju intelektualnego i kształtowaniu kreatywnego myślenia czytelników.

Poznańskie Targi Książki
Poznańskie Targi Książki / targiksiazki.pl

Poznańskie Targi Książki w tym roku przypadają na 10 – 12 marca. Wydarzenia odbędą w budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach 5A, 7 i 8. Można do nich dotrzeć od strony ul. Śniadeckich (Wejście Zachodnie) oraz od strony dworca Poznań Główny (Hol Wschodni). Wejście na Targi jest całkowicie darmowe. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających bogaty program. Swoją obecność zapowiedziało kilkadziesiąt wydawnictw, a także pisarzy. Gośćmi specjalnymi będą między innymi: Mariusz Szczygieł, Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski, Carla Montero, Ulrich Hub.  Przygotowano też dodatkowe atrakcje w formie warsztatów, wystąpień ekspertów, paneli dyskusyjnych koncertów, wystaw, akcji charytatywnych i konkursów z nagrodami. Fani gier planszowych będą mogli udać się do Strefy Scrabble, a rodzice z dziećmi wybrać na specjalnie przygotowane dla nich warsztaty, zachęcające najmłodszych do czytania. Więcej szczegółów na temat targów i program wydarzeń na stronie Poznańskich Targów Książki.

Zobacz również: Wszystkie nasze granice – recenzja książki. Romans i morderstwo

Jednocześnie z Targami Książki odbędą się Targi Edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży na których zapoznają się z ofertą edukacyjną szkół i spotkają ze znanymi osobami ze świata nauki. Z kolei miłośnicy muzyki będą mogli w tym samym czasie odwiedzić Giełdę Winyli, gdzie czekać będzie na nich blisko 10.000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze