Krakowski Festiwal Komiksu już wkrótce!

W drugiej połowie marca czeka nas impreza poświęcona komiksowi. Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe po raz dwunasty organizuje Krakowski Festiwal Komiksu. Miłośnicy historii obrazkowych zapoznają się z nowościami wydawniczymi oraz spotkają się z twórcami komiksów z Polski i zagranicy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników także dodatkowe atrakcje. 

Krakowski Festiwal Komiksu to duża impreza organizowana w Polsce południowej skierowana do miłośników komiksów. Niezależnie od tego czy wolą komiks europejski, amerykański czy może mangę. W tym roku Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe organizuje je po raz dwunasty. Z tej okazji przygotowano obfitujący w rozmaitości program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przewiduje się spotkania z twórcami z kraju i świata, między innymi: Rafałem Skarżyckim, Jarosławem Wojtasińskim, Marcinem Surmą, Zanzim, Paulem Gravettem, Ruslaną Koropetską, Virą Kordobą. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne z udziałem artystów o tematach takich jak: sytuacja komiksu w Ukrainie, polskie komiksy autobiograficzne, kultowe serie z PRL -u, jak wydawać komiksy niezależne oraz jak tworzyć webkomiksy.

Zobacz również: Śmierć – recenzja komiksu

Podczas festiwalu zostaną poprowadzone również prelekcje. Paweł Dybała opowie o pracy tłumacza mang, Julian Jeliński, prowadzący kanał na YouTubie Brody z Kosmosu, przedstawi historię Supergirl i najnowsze uniwersum kinowe DC. Natomiast Rafał Olejko opowie jak rozpocząć przygodę z profesjonalną fotografią figurkową. Z kolei tłumacz i youtuber o pseudonimie Sztywny Patyk wyjaśni, jak komiksy zmieniają stylistykę filmową. Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach komiksowych i warsztatach cosplay. Będą mieli możliwość obejrzeć aż cztery wystawy oraz pokaz cosplayerów. Na specjalnie przygotowanej giełdzie do zakupienia będą komiksy, pocztówki, plakaty i gadżety.

Krakowski Festiwal Komiksu odbędzie się 24 – 26 marca w siedzibie Fundacji Muzeum Komiksu przy ul. Sarego 7 i  w Pałacu Potockich. Wszystkie festiwale atrakcje są darmowe, a wstęp wolny. Więcej szczegółów na facebooku Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego i stronie Krakowskiego Festiwalu Komiksu.

Krakowski Festiwal Komiksu

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze