Legimi znalazło się w rankingu Financial Times

Legimi uchodzi za pionera modelu subskrypcyjnego na polskim rynku ebooków. Oferuje dostęp do tysięcy cyfrowych książek w ramach abonamentu. Spółka stale się rozwija, co zostało zauważone i docenione przez dziennik „Financial Times”. 

Legimi powstało około 2007 roku, a jego spółkę zarejestrowano w 2009 roku. Od początku swojej działalności skupia się na ebookach oraz audiobookach. Udostępnia je czytelnikowi w wersji cyfrowej poprzez miesięczny abonament lub usługę polegającą na wykupie określonego limitu stron do przeczytania. Książki możemy czytać i słuchać na komputerach osobistych, smartfonach, czytnikach, a także na Kindle. Firma odnotowała w ostatnim kwartale ubiegłego roku 210 tysięcy użytkowników w Polsce i Niemczech. Co oznacza, że w 2022 roku wygenerowała przychód w wysokości blisko 63 milionów złotych i tym samym zwiększyła dynamikę wzrostu o 31 procent. Zostało to po raz drugi zauważone i docenione przez brytyjski dziennik finansowy „Financial Times”.

Zobacz również: Czarny Szekspir – recenzja. Lekcja (z) historii

Legimi„Financial Times” zajmuje się tematyką gospodarczą i finansową. Co roku przeprowadza prestiżowy ranking FT: Europe’s Fastest Growining Companies, zestawiający firmy, które osiągnęły najwyższą roczną stopę wzrostu przychodów. Legimi zajęło 492 miejsce w zestawieniu. Należy dodać, po raz z rzędu trafia do wspomnianego rankingu. Co więcej, jest jedyną polską firmą, która znalazła się w kategorii „leasure and entertainment”. Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi wyraził zadowolenie z kolejnego wyróżnienia  przez Financial Times. Dynamiczny wzrost biznesu firmy uznał za dowód, że Legimi przyciągać do nowych form czytelnictwa nowych odbiorców.

Bardzo się cieszymy, że już po raz drugi zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Financial Times dla najszybciej rozwijających się firm w Europie. Odnotowany wzrost biznesu Legimi przekłada się realnie na tantiemy dla autorów i wydawców, które również dynamicznie wzrosły, a to powinno cieszyć wszystkich nas. Dobra kondycja rynku oraz więcej dobrych produkcji wydawniczych wprost przekłada się na zadowolenie i zainteresowanie czytelników. Legimi potwierdza, że potrafi przyciągnąć do nowych form czytelnictwa rosnące grono odbiorców, mimo obaw o negatywne skutki piractwa czy spadek czytelnictwa.

Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze