Murtagh – Cristopher Paolini wraca do Alagaësii

Christopher Paolini, autor słynnej serii Dziedzictwo, po 20 latach od wydania swojej debiutanckiej powieści, powraca do wykreowanego świata Alagaësii. Bohaterem tym razem, zgodnie z tytułem, będzie Murtagh, przyrodni brat Eragona.

Paolini swoją debiutancką powieść wydał mając zaledwie 19 lat. Oczywiście rodzice prowadzący wydawnictwo byli ogromną pomocą, ale Eragon okazał się wielkim hitem. Christophera okrzyknięto złotym dzieckiem fantastyki, a powieść otrzymała w 2006 ekranizację. Po Eragonie otrzymaliśmy jeszcze 3 powieści i seria została zamknięta wydanym w 2011 roku Dziedzictwem. W 2018 roku ukazał się jeszcze zbiór opowiadań Widelec, wiedźma i smok.

Zobacz również: Ranking filmów Krzyk

8 marca 2023 roku Paolini zapowiedział na swojej stronie nową powieść. Murtagh zabierze nas już po raz szósty do Alagaësii, fantastycznego świata smoków i magii. Historia ma być bezpośrednią kontynuacją Dziedzictwa. Jak sam autor twierdzi:

Przelałem w tę powieść swoją duszę i serce i myślę, że jest wszystkim tym, na co czytelnicy, starzy i nowi, czekali.

Premiera powieści zaplanowana jest na 7 listopada 2023, brak póki co informacji dotyczącej polskiego wydania. Za serię Dziedzictwo w Polsce odpowiedzialne było wydawnictwo MAG.

Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze