Siedmiu królów musi umrzeć – data premiery oraz zwiastun filmowego finału Upadku Królestwa

Siedmiu królów musi umrzeć zadebiutuje na platformie Netflix 14 kwietnia 2023 roku. To filmowe zwieńczenie przygód Uthreda, syna Uthreda, dziedzica Bebbanburga.

Serial swoją premierę miał w październiku 2015 roku. Przez 5 sezonów opowiadał historię Uthreda (w tej roli Alexander Dreymon), dziedzica twierdzy w Bebbanburgu, który został wychowany przez Ragnara, wikinga z krwi i kości. Rozdarty między dwiema kulturami, dwoma światami, wikła się w polityczne intrygi mając na celu odzyskanie należnych mu ziem. Po finałowym sezonie, który zadebiutował w marcu 2022 roku, przyszedł czas na ostateczne pożegnanie i zwieńczenie historii Uthreda. Netflix opublikował zwiastun produkcji, która zapowiada się niezwykle widowiskowo.

Zobacz również: Najlepsze filmy Netflixa

Siedmiu królów musi umrzeć wyreżyserował Edward Balzagette, który pracował już przy serialu. Za scenariusz odpowiedzialni są Martha Hill,  producentka wykonawcza i scenarzystka 20 odcinków Upadku Królestwa, oraz sam Bernard Cornwell, scenarzysta oraz autor sagi Wojny Wikingów, na podstawie której powstał show Netflixa.

Zobacz również: Ty – recenzja 2 części 4 sezonu serialu. Wracamy do schematu

Fabuła filmu osadzona jest w czasach zamętu po śmierci króla Edwarda. Pojawiają się nowi pretendenci rywalizujący o koronę, a Uthred po raz kolejny stanie przed trudnym wyborem. W filmie powrócą między innymi Mark Rowley (Finan) czy Arnas Fedaravicius (Sithric), co zdecydowanie ucieszy fanów serialu.

Wciąż nie podano jednak informacji, kiedy 5 sezon Upadku Królestwa pojawi się na polskim Netflixie. Ostatnie 10 odcinków serialu można obejrzeć, póki co, jedynie na Canal+.

Paweł Witkowski

Gram w planszówki. Piszę o planszówkach. Fanboy Marvela. Lubię: Mavel Champions LCG, Legendary Marvel, Na Skrzydłach, Terraformację Marsa, rzucanie kostkami i deck building.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze