Letnie Brzmienia 2023 – znamy pierwsze szczegóły

Tego lata już po raz czwarty Letnie Brzmienia wyruszą w wakacyjną podróż do dziewięciu polskich miast. Tym razem jednak wydarzenie odbędzie się w nowej formule, bo jako dwudniowy festiwal. Na scenie będziemy mogli podziwiać dobrze znane polskie nazwiska, ale również premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

W tym roku Letnie Brzmienia przez dziewięć wakacyjnych weekendów odwiedzą dziewięć polskich miast: Bielsko-Białą, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawę, Łódź, Gdańsk, Wrocław oraz Poznań.

Bogaty w znane nazwiska line-up gwarantuje różnorodność gatunkową, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. LemON zagwarantuje rockowo-alternatywne brzmienia. O popowo-alternatywne dźwięki zadba duet KARAŚ/ROGUCKI. Natalia Szroeder wpuści na scenę powiew świeżości, a Rosalie. zaprosi słuchaczy do świata R’n’B. Nie może zabraknąć również Vito Bambino, którego najnowszy album Poczekalnia ma premierę pod koniec kwietnia. Ciekawym akcentem będą koncerty Zalewskiego, który startuje ze swoim nowym projektem „Zalewski śpiewa Niemena”. Są to jednakże jedynie niektóre z wielu nazwisk, które będziemy mieli okazję podziwiać na tegorocznej letniej scenie.

Zobacz również: Bovska – Dzika – recenzja płyty

Letnie Brzmienia

Wartym uwagi punktem programu jest również projekt BABIE LATO, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Natalia Kukulska. Artystka zaprosiła do współpracy utalentowane kobiety młodego pokolenia: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mary Spolsky, by razem zaprezentować zarówno ich autorskie utwory, jak i znane światowe przeboje.

Jak sama Kukulska zapowiada:

Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony letniebrzmienia.pl, na której można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia.

Zobacz również: Błażej Król – W każdym (polskim) domu – recenzja płyty

Harmonogram Letnich Brzmień 2023:

  • Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
  • Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
  • Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
  • Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
  • Warszawa / 28–29.07.2023 / błonia PGE Narodowego
  • Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
  • Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
  • Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
  • Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela
Natalia Banaś

Nie umie pisać o sobie, bo zawsze zapomina coś o sobie dodać. Kobieta wielu zainteresowań i zajęć, ale popkultura zawsze pozostaje na jednym z pierwszych miejsc.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze