Szymon Siwierski nowym singlem promuje swój debiutancki album

Dziś do stacji radiowych trafia kompozycja Chłód, pierwszy singiel promujący debiutancką płytę Szymona Siwierskiego Rezonancja, która ukazała się 27. lutego 2023r. nakładem wydawnictwa Broda Records. Płyta dostępna jest także w serwisach streamingowych.

Zobacz również: 2020 – club2020 – recenzja płyty

To mój debiutancki album. Trudno umieścić ową płytę w konkretnych ramach gatunkowych, ale słowem kluczowym opisującym dziesięć zawartych na niej kompozycji jest „przestrzeń”. Dzięki użyciu podczas nagrań mikrofonów ambisonicznych oraz wykorzystania technologii Dolby Atmos, możliwe było uchwycenie tej przestrzeni. Bezpośrednią inspiracją były dla mnie dziesiątki godzin spędzonych nad jeziorem, które jest także motywem przewodnim wykonanej przez Kacpra Szymańskiego oprawy graficznej albumu.

– Szymon Siwierski o płycie Rezonancja

Zobacz również: Miley Cyrus – Endless Summer Vacation – recenzja płyty

Szymon Siwierski – pianista, klarnecista i kompozytor związany z Poznaniem. Porusza się w wielu stylistykach, dlatego trudno przyporządkować jego muzykę do konkretnego gatunku. Artysta na co dzień współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu. Jest także członkiem zespołu Wieczornik. W przeszłości tworzył kompozycje czy aranżacje dla takich wykonawców jak Swiernalis, Katarzyna Groniec, Czesław Mozil.

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze