Dr Misio wydaje nową diagnozę – jest Chory na Polskę

Dr Misio powraca z nowym singlem Chory na Polskę. Utwór jest zapowiedzią piątego albumu, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka. 

Utwór jest parafrazą Choroby polskiej zespołu Farben Lehre. Dr Misio nagrał nową piosenkę do niebywale aktualnego tekstu Wojtka Wojdy sprzed ponad dwudziestu lat. Za muzykę do Chorego na Polskę odpowiada Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik oraz Olaf Deriglasoff, który również utwór wyprodukował.

Zobacz również: Malik Montana – Adwokat Diabła – recenzja płyty

Ludzie nie znają tej piosenki, ale kiedy gramy ją drugi raz na bis, to śpiewają już z nami, bo tak samo jak my są chorzy na Polskę, są zarażeni miłością do tego kraju. I mają dość tego, że władza zagląda im do łóżka, mówi co mają myśleć, kogo kochać i jak żyć

– mówi Arkadiusz Jakubik

Na uwagę zasługuje nie tylko warstwa muzyczno-liryczna, ale również teledysk, który powstał przy współpracy m.in z Piotrem Domalewskim oraz fanami Dr Misio, którzy zagrali „prawdziwych” Polaków. Akcja teledysku rozgrywa się w szpitalu na oddziałem zamkniętym.

Zobacz również: ReTo – STYXXX – recenzja płyty

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze