Piosenki z tekstem – koncert Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej

W poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 20:00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się wyjątkowy koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.

Piosenki z tekstem to wydarzenie przygotowywane z okazji Dnia Patronów, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat. Sprzedaż biletów ruszyła 14 marca. Można je kupić w kasie teatru Collegium Nobilium oraz na stronie teatru.

Zobacz również: Alaska – recenzja spektaklu. Balans na granicy

Koncert Piosenki z tekstem poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat.  Motywem przewodnim jest polska piosenka kabaretowa i literacka, czyli piosenka z tekstem, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Mateusza Dębskiego.

Wystąpią w nim również studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat.

Wspólnie z Akademią Teatralną przygotowujemy wyjątkowe widowisko z okazji Dnia Patronów. Chcemy w ten sposób przypomnieć fantastyczne piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Zapraszamy już dziś na nasz koncert. Wierzę, że tak jak nam, tak i Państwu sprawi on wiele radości i przyjemności.

– mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

Zobacz również: Olimp – recenzja spektaklu. Muzyczna ekstaza w antycznym stylu

Podczas koncertu usłyszymy znane piosenki w wykonaniu m.in. dziennikarzy Radia Nowy Świat: Marii Zamachowskiej, Weroniki Boczek czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że jej utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery Carmen, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale usłyszymy jedną z najsłynniejszych polskich piosenek Niech żyje bal Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

Podczas pracy nad naszym koncertem chcieliśmy poszukać nowych aranżacji i interpretacji dla utworów, które weszły do kanonu polskiej piosenki artystycznej i kabaretowej. Nie chcąc na pewno uprawiać tzw. „wydania drugiego, pogorszonego”, postaramy się poszukać w tych utworach nowej, świeżej wartości.

– mówi Mateusz Dębski, kompozytor, pianista, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Piosenki z tekstem
Mat. prasowe
Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze