Nowy serial science fiction na podstawie filmu Gattaca – szok przyszłości

Stacja Showtime rusza z projektem serialu opartego na filmie science-fiction Gattaca – szok przyszłości. Nowa produkcja stanowić będzie kontynuację filmu z 1997 roku. 

Za powstanie serialu odpowiadają Howard Gordon i Alex Gansa, znani twórcy słynnego amerykańskiego serialu Homeland. Nad scenariuszem współpracują wspólnie z Craigiem Bortenem, nominowanym do Oscara współscenarzystą filmu Witaj w klubie. Fabuła nowego serialu rozgrywać się będzie jedno pokolenie po wydarzeniach z pierwowzoru filmowego. Więcej szczegółów dotyczących najnowszej produkcji nie jest jednak znane, tak samo jak data premiery serialu.

Zobacz również: Wyrwa – recenzja filmu. Udana zabawa gatunkami 

W oryginalnym filmie Gattaca społeczeństwo podzielono na dwie klasy: genetycznie zmodyfikowaną klasę wyższą oraz niższą, do której należą ludzie poczęci metodą tradycyjną, bez określonych przed narodzeniem predyspozycji. To właśnie z drugiej grupy pochodzi główny bohater filmu – Vincent Freeman. Pomimo braku odpowiednich zdolności Vincent marzy o podróży w kosmos. Mężczyzna opracowuję więc plan, który pozwoli mu trafić na listę kandydatów do pozaziemskiego programu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze