Demeter: Przebudzenie zła ze zwiastunem

Dracula to najbardziej znana powieść o wampirach. Nic więc dziwnego, że producenci filmów co pewien czas powracają do prozy Brama Stokera. Tak się składa, że w tym roku będziemy mieli okazję ponownie spotkać się słynnego wampira na ekranie. Twórcy Demeter: Przebudzenie zła udostępniają zwiastun nowego horroru z Draculą w roli głównej. 

The last voyage of the Demeter, które pojawi się w polskich kinach pod tytułem Demeter: Przebudzenie zła zapowiada się na mroczny horror oparty o klasycznego Draculę Brama Stokera. Jeden z rozdziałów powieści poświęcony jest przewożącemu tajemniczy ładunek z Karpat do Anglii statkowi handlowemu o nazwie Demeter. W czasie podróży dochodzi do wielu dziwnych zdarzeń, a załogę prześladuje  krwiożercza istota. Odpowiadający za scenariusz Bragi F. Schut wyraźnie inspiruje się tym jednym rozdziałem. Przybliża nam historię morskiej podróży Draculi oraz walczących o przetrwanie ludzi na pokładzie skazanego na zagładę statku. W sieci właśnie ukazał się oficjalny zwiastun filmu.

Zobacz również: Dungeons & Dragons: Złodziejski honor – recenzja filmu. I to się nazywa dobre fantasy!

Reżyserem produkcji został André Øvredal (Łowca trolli, Autopsja Jane Doe, Upiorne opowieści po zmroku). W obsadzie wystąpią między innymi: Corey Hawkins (doktor Clemens), Javier Boter (Dracula), Liam Cunningham (kapitan Demeter), Aisling Franciosi (pasażerka na gapę o imieniu Anna). Dystrybucją filmu w Polsce zajmie się Monolith Films. Zamieścił on oficjalny opis Demeter: Przebudzenie zła, który możecie przeczytać poniżej.

To miał być kolejny zwyczajny rejs. Morze było spokojne, prognozy nie zapowiadały sztormu. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieozna­kowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło. Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna. Im bliżej było do lon­dyńskiego portu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że najgorsze dopiero nadchodzi.

Demeter: Przebudzenie Zła pojawi się w kinach 11 sierpnia 2023 roku.

The last voyage of the Demeter
The last voyage of the Demeter, 2023
Olga Sawicka

Uwielbiam książki z każdej półki, dlatego chętnie o nich piszę. W wolnym czasie obejrzę dobry film albo zagram w grę na peceta. Cenię sobie literaturę, filmy czy gry nie tylko z topowych dziesiątek, ale również te bardziej niszowe, mało znane. Ponadto interesuje się różnymi zjawiskami zachodzącymi w fandomach i kulturze popularnej. Jestem fanką tekstowych roleplayów, w których dawniej aktywnie uczestniczyłam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze