Najlepsze musicale w historii kina


Miłość w Las Vegas (1964)


Do Las Vegas przybywa ubogi kierowca rajdowy Lucky Jackson, który chce wziąć udział w wyścigach samochodowych. Niestety jego silnik ma poważną awarię, a jego naprawa znacznie przekracza finansowe możliwości chłopaka. By zarobić na naprawę Lucky zatrudnia się w restauracji jako kelner. W główne postacie wcielili się Elvis Presley i Ann-Margret.


Dźwięki Muzyki (1965)


Maria od dziecka marzyła o byciu zakonnicą, ale kiedy dorasta i wreszcie wstępuje do zakonu, na drodze do szczęścia staje jej żywiołowy charakter. Pragnie przygód, śpiewu i tańca, a to nie przystoi zakonnicy. Nie chce jednak odchodzić z klasztoru, więc dochodzi do kompromisu. Maria zostaje guwernantką siedmiorga dzieci, które są wychowywane w dyscyplinie wojskowej. Kobieta zderza się z innym światem i musi radzić sobie z dziećmi, które próbują utrudnić jej pracę przez robienie kawałów.


Oliver! (1968)


Adaptacja powieści Oliver Twist Charlesa Dickensa. Film opowiada o biednym chłopcu, który zostaje wyrzucony z sierocińca. Walcząc o przetrwanie na ulicach Londynu, Oliver trafia do świata przestępczego. Wiedząc jednak, że nie jest to życie dla niego, próbuje znaleźć sobie inną rodzinę, która będzie o niego dbać.


Skrzypek na dachu (1971)


Głównym bohaterem jest żydowski mleczarz, ojciec pięciu córek. Pragnie wydać je za mąż i jednocześnie kultywować żydowskie tradycje w szybko zmieniającym się świecie. Musical przez 10 lat utrzymywał się na afiszach i był pierwszym musicalem, który doczekał się 3000 przedstawień. Adaptacja filmowa również cieszyła się dużą popularnością, a muzyka pozostaje rozpoznawalna mimo upływu czasu.


Willy Wonka i Fabryka Czekolady (1971)


Zanim Willy Wonka miał twarz Johnny’ego Deppa, w tę rolę wcielił się Gene Wilder. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa złoty bilet i podróżuje do fabryki czekolady. Jej właściciel, Willy Wonka, jest ekscentrycznym, nieco szalonym mężczyzną, a fabryka kryje wspaniałe sekrety. Musical stał się tak kultowy, że doczekał się drugiej odsłony, a w kolejnej wersji właścicielem fabryki zostanie Timothy Chalamet.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Anna Baluta

Dużo czyta, a jeszcze więcej ogląda, a na dodatek o tym pisze. Zwiedza światy fantasy i lubi kultowe sitcomy. Między serialami studiuje i poznaje amerykańską kulturę i popkulturę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze