Dobble Asterix – szukaj par wśród Galów, Rzymian i ich atrybutów

Odkryj kultowe postacie i przedmioty ze świata Asteriksa i weź udział w obronie wioski Galów w zupełnie nowej odsłonie popularnej gry rodzinnej! Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny obrazek, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie karty zawsze łączą się dokładnie jednym symbolem!

W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako minigry. W tej wersji znajdziesz jedną zupełnie nową – „Bitwa” nawiązuje do obrony wioski Galów przed Rzymianami! Dodatkowo, aby utrudnić zabawę, symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary. Same karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych ze światem Asteriksa. Premiera już 23 czerwca 2023 roku.

Zobacz również: Star Wars: The Deckbuilding Game – recenzja gry planszowej

Dobble Asterix
Fot. materiały promocyjne

Źródło obrazka wyróżniającego: fot. Société Dargaud

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze