Depeche Mode w nowym klipie do Wagging Tongue

Depeche Mode prezentuje piękny i intensywnie prowokujący teledysk do Wagging Tongue. To już druga wizualna interpretacja utworu z powszechnie uznanego 15. albumu studyjnego grupy, Memento Mori.

Wyreżyserowany przez The Sacred Egg pod kreatywnym kierownictwem wieloletniego współpracownika Depeche Mode, Antona Corbijna, teledysk osadzony jest w kinowym wszechświecie, w którym surowe zasady rządzące komunikacją międzyludzką są doprawdy surrealistyczne. Klip opowiada historię młodej pary z małej wioski, która dołącza do swoich sąsiadów, by wziąć udział w konfrontacyjnym rytuale. Wydarzenie przyciąga uczestników z różnych środowisk: prawników, biznesmenów, księży, policjantów, a nawet samych członków zespołu, Martina Gore’a i Dave’a Gahana.

Prowokujący do myślenia oraz wizualnie przyciągający teledysk doskonale dopełnia piosenkę. Rolling Stone nie bez powodu komentował, że jej słowa mają sposób, aby utknąć w mózgu, a Pitchfork okrzyknął go świtem nowej dynamiki.

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe/Sony Music Poland

Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze