Letnia Scena dla Dzieci na Jazdowie – zaproszenie do teatru dla najmłodszych widzów

Instytut Teatralny zaprasza w ostatnie weekendy wakacji – 20 i 27 sierpnia o godz. 12:00 – na bezpłatne pokazy plenerowe spektakli dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego.

Letnia scena dla dzieci na Jazdowie to propozycja Instytutu Teatralnego na spędzenie ostatnich weekendów lata wśród bajkowych opowieści. W sierpniu na zielony Jazdów zawitają dwa spektakle lalkowe objazdowych teatrów plenerowych – Ananas i Kuchnia pana Lulka.

Po spektaklach artyści poprowadzą autorskie warsztaty edukacyjne, przybliżające dzieciom techniki animacji teatralnej.

Zobacz również: Alicji Kraina Czarów – recenzja. Zaklęta w czasie

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. W związku z ograniczoną ilością miejsc na warsztaty, prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek dla dzieci (opiekunowie wstęp wolny).

Letnia Scena dla dzieci
Mat. Prasowe
Kuchnia pana Lulka – 27 sierpnia, godz. 12:00 – spektakl dla widzów od lat 3
Kuchnia Pana Lulka przedstawia wesoły dzień pracy pewnego Kucharza, który przez plotki jest na skraju bankructwa. Pan Lulek ma w swojej kuchni małego lokatora – Szczura, który choć bardzo przeszkadza mu w prowadzeniu restauracji, ostatecznie pomaga w kryzysowej sytuacji. Wesoły splot wydarzeń doprowadza do szczęśliwie słodkiego zakończenia. Spektakl jest połączeniem cyrku z teatrem lalkowym.
Po pokazie odbędą się warsztaty pacynkowe, umożliwiające zmierzenie się dzieciom z techniką animacji przedmiotu.

Zobacz również: Rewia – recenzja spektaklu. Show na zgrabnych nóżkach

Ananas – 20 sierpnia, godz. 12:00 – spektakl dla widzów od lat 4
Spektakl na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej Cudowna broda szacha. Przedstawienie nawiązuje do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu, bądź budy jarmarcznej, a bohaterowie, czyli lalki, ukazywali się w małej przestrzeni okienka. Tu też podobnych sytuacji nie zabraknie, a wspomniany wóz stanie się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniesie widzów nie tylko w czasie, ale i przestrzeni geograficznej. Dynamiczna fabuła, opowiadana wierszem, opatrzona muzyką stworzoną przy użyciu etnicznych instrumentów, z pewnością otworzy młodym widzom pole wyobraźni.
Po spektaklu odbędą się krótkie warsztaty lalkowe, które mają na celu przybliżenie dzieciom form teatralnych.
Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru muzycznego, tańca i performansu a także muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Sama tańczy, improwizuje i performuje. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach. (ig: @kinga_senczyk)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze