Tegoroczna edycja to aż pięć dni i dwie lokalizacje.
Dni Fantastyki to najstarsze wydarzenie poświęcone fantastyce w województwie dolnośląskim. W tym roku hasłem przewodnim jest “Miasto Wyobraźni”. Wydarzenia będą odbywać się w blokach programowych – popkultura i nauka, literatura, manga i anime, gry i multimedia, ilustracje i komiks, nowe media, filmy i seriale, fantastyka open. Każdy znajdzie coś dla siebie! Jakich gości możecie spotkać? Pojawią się tam tacy pisarze jak Jakub Ćwiek czy Rafał Kosik; autorzy komiksów i ilustracji tacy jak Katarzyna Babis i Jakub Dębski, czy Daniel Chmielewski, a także krytycy, blogerzy i znawcy kultury popularnej. Czeka nas więc wiele interesujących prelekcji.
Na Dniach Fantastyki nie zabraknie wyjątkowych atrakcji, takich jak na przykład zajęcia w kolektywie rzemieślniczym Kuźnia Mordoru. Warsztaty będą dostosowane do każdego poziomu umiejętności. Uczestnicy spróbują sił między innymi w kowalstwie, kaletnictwie, szydełkowaniu, czy malowaniu figurek. Oprócz tego czekają na nas także pokazy grup rekonstrukcyjnych. Jedną z nich będzie Legio XXI Rapax. Zespół odwołuje się do dziedzictwa prawdziwej jednostki – Legio XXI Rapax (Dwudziesty Pierwszy „Drapieżny”). Odtwarzają i popularyzują wiedzę o kulturze materialnej, taktyce wojennej i codziennym życiu rzymskich legionistów z II poł. I wieku n.e.
Zobacz również: Wiedźmin – 3 sezon, część 2 – recenzja serialu. Powiedziałem swoje
Dni Fantastyki rozpoczną się już 23 sierpnia. Do 25 sierpnia będzie można uczestniczyć w darmowych wydarzeniach w filii 58 (Mediateka) i 22 biblioteki miejskiej. Z kolei na weekend impreza przenosi się do urokliwego zamku na placu Świętojańskim. Atrakcje organizowane na terenie wokół Zamku są również w pełni darmowe. Wejściówki należy zakupić na spotkania z gośćmi, które odbędą się w środku. Bilety możecie nabyć pod tym linkiem.
Więcej informacji już wkrótce!
Źródło obrazka głównego: materiały prasowe