MÖTLEY CRÜE świętują 40. lecie albumu Shout at the Devil

YEAR OF THE DEVIL’ czyli święto albumu definiującego gatunek muzyki MÖTLEY CRÜE.

BMG ogłasza YEAR OF THE DEVIL (tłum. Rok Diabła), czyli wielowątkową celebrację 40. rocznicy wydania albumu, który był punktem zwrotnym w karierze Mötley Crüe Shout At The Devil. W centrum wydarzeń jest wydanie limitowanego Super Deluxe Box Setu, który zawiera na nowo zremasterowany album na winylu, CD i kasecie magnetofonowej. Ponadto znajdować się będzie w nim reprodukcja 7’ calowego singla Too Young To Fall In Love i Looks That Kill, plansze do seansu spirytystycznego z pentagramem i z wizerunkiem diabła wraz z metalowym wskaźnikiem, metalowy adapter do 7’ calowych singli, litografie z grafiką albumową, karty tarota, uchwyt na świeczkę w kształcie diabła i wiele więcej! Dodatkowo Box Set zawiera siedem nagrań demo, które znajdują się na płycie SHOUT AT THE DEMOS & RARITIES.

SHOUT AT THE DEVILwydanie z okazji 40. lecia albumu dostępne będzie w streamingu i do pobrania, a w wersji fizycznej album ukaże się w wersjach: Super Deluxe Box Set, Picture Disc, Red/Black Vinyl, LP Replica CD oraz Lenticular CD.

SHOUT AT THE DEVIL
materiały prasowe

Wydany w 1983 roku, w samym środku tzw. Satanic Panic (satanistyczna panika, która wybuchła w USA po wydaniu książki będącej wspomnieniami kobiety rzekomo porwanej przez sektę satanistyczną, które później okazały się nieprawdziwe), album SHOUT AT THE DEVIL był katapultą dla Mötley Crüe do statusu supergwiazdy. Płyta miała być kontynuacją sukcesu ich debiutu – pokrytego platyną albumu Too Fast For Love, a okazało się że przeskoczyła ten wynik aż czterokrotnie i wskoczyła do TOP 20 w USA. Dla wielu fanów muzyki SHOUT AT THE DEVIL było pierwszą płytą, która dostała się na półki z muzyką mainstreamową z tak szokującym wówczas wizerunkiem i przekazem w tekstach utworów.

Zobacz również: Karol G – Manaña Será Bonito (Bichota Season) – recenzja płyty

SHOUT AT THE DEVIL jest kamieniem węgielnym set listy koncertowej Mötley Crüe i do tej pory zespół gra przynajmniej cztery utwory z tego albumu na każdej światowej trasie (przy czym właśnie są w trakcie kolejnej z nich). Ten album zmienił Mötley Crüe z zespołu otwierającego koncerty innych sław muzyki w główną gwiazdę, która gra koncerty solowe w wielkich arenach.

Przełomowe klipy do Looks That Kill i Too Young To Fall In Love ustaliły standardy dla kolejnych zespołów w MTV. Te dwa single wraz z innymi, jak Knock ‘Em Dead, Kid, Bastard, Red Hot, czy Helter Skelter w wykonaniu Mötley Crüe oraz instrumentalny God Bless The Children Of The Beast’ stworzyły album, który zdefiniował gatunek tej ery muzyki rockowej.

40 lat później MÖTLEY CRÜE są nadal silnym i większym niż kiedykolwiek zespołem, który zapełnia stadiony na całym świecie!

Źródło obrazka wyróżniającego: materiały prasowe


SHOUT AT THE DEVIL
https://www.instagram.com/popkulturowcy.pl/
Krystian Błazikowski

Cichy wielbiciel popkultury. Pisanie zawsze było cichym marzeniem, które mogę zacząć spełniać. Na co dzień wielki fan Marvela, fantasy oraz horroru. Całość miłości do filmu domyka kino azjatyckie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze