Koira – nowa przygodówka z pieskiem w roli głównej

Jak to mówią – piesków w grach nigdy za mało. Poza grami zresztą również. Jeśli jesteś fanem tych czworonogów, być może zainteresuje Ciebie ta produkcja.

Nowo powstałe belgijskie studio Tolima właśnie zapowiedziało swoją debiutancką grę. Koira jest ręcznie rysowaną grą przygodową z elementami logicznymi, a także muzycznymi. Jak tytuł sugeruje (koira to po fińsku pies), główne skrzypce będzie grał szczeniak, którego protagonista odnajduje po przebudzeniu się daleko od swojego domu.

Zobacz również: Moving Out 2 – recenzja gry. Niech sypie się szkło

Dwójka bohaterów będzie przemierzała „muzyczny las” w celu odnalezienia drogi do wspomnianego domu. Po drodze będzie czekać na nich garść zagadek oraz niebezpieczeństwo ze strony zagadkowych postaci próbujących porwać psiaka. Całość ma się opierać o motyw przyjaźni, urzeczywistniony w łamigłówkach, z którymi para przyjaciół będzie musiała się zmierzyć. I co najważniejsze – będzie to kolejna gra, w której będzie można pogłaskać pieska.

Premiera Koiry zaplanowana jest na 2025 rok i zadebiutuje na Steamie. Wydawcą jest francuskie DON’T NOD. Studio jest przede wszystkim znane z dwóch pierwszych części Life is Strange oraz rpg’a akcji Vampyr. Działalność wydawniczą rozpoczęło od własnego Twin Mirror z 2020 roku. Koira jest trzecią, po Gerda: A Flame in Winter oraz Harmony: The Fall of Reverie wydawaną przez DON’T NOD grą, niebędącą przez nie wyprodukowaną.

źródło obrazka wyróżniającego: presskit Koiry

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze