Zbliża się Riverlights 2023 – festiwal lata na Wiśle

Już 31 sierpnia szykuje się wielka wiślana impreza. Riverlights 2023 to idealny sposób, by świętować zakończenie lata. Wielka parada pływających wehikułów ożywi rzeczne życie stolicy.

Riverlights 2023 to niepowtarzalne widowisko – parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej. W tym roku Festiwal startuje w ostatni dzień sierpnia.

– Riverlights stało się już wiślaną tradycją – mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia – Cieszę się, że biuro kultury zauważyło potencjał tej imprezy, która staje się flagowym wiślanym warszawskim festiwalem.

Zobacz również: Girl power czyli „SIX” na polskiej scenie – rozmowa z Olgą Szomańską, Martą Burdynowicz i Agnieszką Rose

W paradzie popłynie ponad dwadzieścia łodzi. Parada odbędzie się po zachodzie słońca – w lipcu został historycznie otwarty szlak dla nocnej żeglugi w Warszawie. Na razie – ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia znaków na Moście Średnicowym – z wyłączeniem tego mostu. Oznacza to, że można pływać w nocy między Mostem Gdańskim a Średnicowym i dalej – nie przekraczając linii mostu – między Średnicowym a Łazienkowskim.

– Niektórzy się śmieją, że znów Bareja, rzeczywiście duch z filmów pana Stanisława jest wciąż obecny – także na Wiśle. Jednak my – armatorzy, aktywiści, animatorzy nadwiślańskiego życia – cieszymy się, że po wielu latach w końcu doszło do otwarcia szlaku nocnego. Pamiętam jakim wyzwaniem było ustawianie jednorazowo szlaku w 2021 roku, by mogło odbyć się Riverlights w nocy. Dobrze było przecierać ten szlak, ale jeszcze lepiej, jak po Wiśle codziennie mogą się przemieszczać podświetlone jednostki – dodaje Dziubłowski.

Riverlights 2023
Mat. Promocyjne festiwalu

Riverlights 2023 wystartuje z Dworca Wodnego WWA o 20:30. Tutaj nastąpi zaokrętowanie jednostek. Popłynie reprezentacja warszawskiej żeglugi – motorówki, szkuty łodzie tradycyjne – baty, galary, łyżwa, małe statki. O oprawę muzyczną zadba natomiast grupa Jazxing, autorzy jednego z najciekawszych albumów muzyki elektronicznej w ubiegłym roku – „Pearls of the Baltic Sea”.

Wydarzenie towarzyszące odbędą się w nadwiślańskich miejscówkach – Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala.

Dzięki wsparciu M. St. Warszawy udział w paradzie jest bezpłatny. Rezerwacje miejsc na paradę po wypełnieniu formularza organizatora: https://forms.gle/1HuCBufYcccAe8WR7 (liczba miejsc ograniczona).

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze