Morderstwo w Orient Expressie – uwspółcześniona wersja zapowiedziana jako przygodówka od Mircroids! Pierwszy zwiastun

Tuż przed targami Gamescom, wydawca Microids opublikował pierwszy zwiastun gry Agatha Christie – Morderstwo w Orient Expressie, która wyjdzie 19 października 2023 roku na platformy PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. 

Akcja rozgrywa się w roku 2023, a do oryginalnej historii dodano nowe zwroty akcji. Gra ożywi klasyczną powieść Agathy Christie w sposób, który zaskoczy nawet długoletnich fanów. Gracze wcielą się zarówno w słynnego Herkulesa Poirota, jak i jego nową pomocniczkę, Joannę Locke. Wspólnie będą odkrywać prawdę o morderstwie na pokładzie Orient Expressu. Morderstwo w Orient Expressie jest przygotowywane przez Microids Studio Lyon, a postaci projektuje Cédric Peyravernay, francuski artysta, który już zaprezentował swój talent i wiedzę jako projektant postaci w dużych tytułach, takich jak Diablo IV, Prey, Dishonored 2, Dishonored, a także Netfliksowej serii Love, Death + Robots.

Zobacz również: Gord – recenzja gry. Od zera do słowiańskiego osadnika

O grze Agatha Christie – Morderstwo w Orient Expressie:

Legendarny detektyw Herkules Poirot próbuje rozwiązać morderstwo, które miało miejsce w prestiżowym Orient Expressie, będąc otoczonym gronem intrygujących postaci i ich własnymi sekretami i motywami. Rozwiązanie zagadki nie będzie łatwe, a liczne zwroty akcji gracze zmuszą graczy do skorzystania z własnych umiejętności detektywistycznych, aby poznać prawdę i wydobyć ją na światło dzienne.

Zobacz również: Najlepsze gry 2023 roku

Cechy gry:
– Wierna, ale powiększona: Gra jest wierną, ale powiększoną adaptacją oryginalnej historii, z nową postacią o imieniu Joanna Locke dodaną do mieszanki. Dzięki niej możesz regularnie opuszczać pociąg podczas grywalnych retrospekcji.
– Wciel się w legendarnego detektywa Herkulesa Poirota: Wejdź do głowy Herkulesa Poirota, aby odkrywać mapy myśli i dokonywać dedukcji. Nie zapominaj też o zagadkach z elementami manipulacji przedmiotami, które są rozrzucone w każdym rozdziale.
– Bogata przygoda z mocnymi zwrotami akcji: Przygotuj się na poważne zwroty akcji, które utrzymają cię w napięciu do samego końca. Murder on the Orient Express słynie z jednego z najlepszych zwrotów akcji w historii literatury, a ta gra nie jest wyjątkiem. Jednak tym razem poprowadzisz swoje śledztwo w zupełnie nowym świetle.
– Genialna gra detektywistyczna: W trakcie gry wcielisz się w role Poirota i Joanny, będziesz rozwiązywać zagadki i dokonywać dedukcji, aby odkryć prawdę stojącą za morderstwem. Z perspektywy 3. osoby będziesz dokonywać inspekcji scenografii i rozmawiać ze wszystkimi postaciami, szukając wskazówek 
oraz konfrontując podejrzanych.

Murder on the Orient Express ukaże się na: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S i PC 19 października 2023 roku
Krzysztof Wdowik

Nie lubi (albo nie umie) mówić zbyt poważnie i zawile o popkulturze. Nie lubi też kierunku, w którym poszedł Hollywood i branża gamingowa. A już na pewno nie lubi pisać o sobie w trzeciej osobie. W ogóle to on mało co lubi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze