Zapowiedziano Menace, turową strategię RPG

Niemieckie Overhype Studios zapowiedziało kolejną w swoim portfolio strategię turową. Tym razem uderzyło w klimat wojennego science fiction.

Menace należy do gatunku strategii turowych z elementami RPG. Dodając do tego motywy sci-fi gra od razu kojarzy się z inną, znaną serią gier z tego segmentu, czyli XCOM’em. Twórcy na swojej karcie Steam obiecują wiele: od własnych decyzji co do tego, gdzie udamy się ze swoimi wojskami, personalizację kwatery głównej aż po decyzje niosące „poważne konsekwencje nie tylko dla danej operacji, ale też dla całego układu”.

Zobacz również: Gord – recenzja gry. Od zera do słowiańskiego osadnika

Charakterystycznym punktem produkcji mają być relacje z dowódcami oddziałów, którzy mają własną historię i osobowości W konsekwencji będą różnie sobie radzić w określonych sytuacjach na polu bitwy. Oprócz tego twórcy zapowiadają, że walki w grze będą zróżnicowane przez warunki pogodowe, dostępne jednostki oraz wielorakość przeciwników. Zabawę uświetnić mają także proceduralnie generowane operacje, przez co każde podejście będzie się od siebie różniło.

Menace według zapowiedzi ma wyjść w 2024 roku. Platformą docelową są PC’ty, a konkretnie platformy Steam oraz Epic Games. Odpowiada za nią ten sam zespół. który stworzył ciepło przyjęte Battle Brothers należące do tego samego gatunku co nadchodząca produkcja.

Źródło obrazka wyróżniającego: presskit Menace


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze