Generation After 7. Showcase. Reality Check odbędzie się 7-9 września w Warszawie

Przed nami kolejny sezon artystyczny. Jednym z pierwszych wydarzeń będzie Generation After czyli trzy dni prezentacji spektakli i performansów, które będą mogły zaprezentować się szerokiej, międzynarodowej publiczności. Tegoroczna siódma edycja odbędzie się w dniach 7-9 września.

Generation After 7. Showcase. Reality Check to hasło kolejnej edycji warszawskiego przeglądu najnowszych zjawisk polskiej sceny teatralnej i tanecznej. Skierowany jest do programatorów festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

Wydarzenie jest wynikiem kolektywnej pracy warszawskich instytucji kultury. W ciągu trzech dni goście z całego świata mają okazję zobaczyć w stolicy kilkanaście spektakli. To wyjątkowa możliwość przyjrzenia się polskiemu teatrowi i choreografii w soczewce. Podczas dotychczasowych sześciu edycji Generation After potwierdziło swoje istotne miejsce na europejskiej i światowej mapie kulturalnej, przyciągając łącznie prawie 500 gości z 50 krajów.

Zobacz również: Girl power czyli „SIX” na polskiej scenie – rozmowa z Olgą Szomańską, Martą Burdynowicz i Agnieszką Rose

Nasze umysły zbudowane są z doświadczeń – to konstrukcje neuronowe, schematy myślenia powstałe z naszych przeżyć. Skoro przez całe życie doświadczaliśmy grawitacji, nie musimy jej nieustannie podważać. Po prostu wiemy, że nie potrafimy unosić się nad ziemią albo nagle wzlecieć w powietrze podczas spaceru. Co gorsza, przyzwyczailiśmy się do wojen i kryzysów humanitarnych czy ekonomicznych. Przywykliśmy do idei, że człowiek jest z natury zły. Jesteśmy tak przywiązani do naszej rzeczywistości, że zapominamy o możliwości jej podważania.

Generation After
Grafika: Martyna Wędzicka

Jeśli więc postanowimy zakwestionować rzeczywistość, nasza świadomość skupi się na tej chwili. Może nawet rozważymy możliwość, że w tej chwili śnimy. Dlatego podczas 7. edycji showcase’u Generation After wspólnie z zaproszonymi artystami i gośćmi będziemy z uwagą przyglądać się otoczeniu. Będziemy je szczegółowo analizować. I – co najważniejsze –będziemy kwestionować jego naturę, eksperymentując z rzeczywistością, badając prawdę, fikcję i to, co pomiędzy nimi.

Kiedy najmniej się tego spodziewamy, możemy odnaleźć się we śnie. A i sam sen może okazać się ważniejszy od rzeczywistości.

To nasz sprawdzian z realności. Uwaga, sprawdzamy!

Zobacz również: 1989 – recenzja spektaklu. Za czym te kolejki?

Zespół kuratorski: Olga Drygas, Karolina Ochab, Piotr Gruszczyński
Projekt graficzny: Martyna Wędzicka

Partnerzy wydarzenia: TR Warszawa, Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21, Komuna Warszawa, Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, Teatr Powszechny, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.

Generation After
Grafika: Martyna Wędzicka

Generation After 7. Showcase jest finansowany ze środków Miasto Stołeczne Warszawa. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współpraca: Instytut Adama Mickiewicza, British Council, PerformCzech, Institut umění – Divadelní ústav, OSiR Mokotów, Moje Miejsce Mokotów

Podziękowania dla: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Fabryka Cukiernicza Kopernik

Grafika wyróżniająca: Martyna Wędzicka

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze