Gothic 2: Dzieje Khorinis anulowane

Ambitny fanowski dodatek do Gothica 2 napotykał wiele problemów podczas produkcji. Jednak tym razem były one nie do przeskoczenia.

Pomysł siedział w głowach twórców już od 2008 i przebył bardzo długą drogę. Mimo iż prace wchodziły w ostatnią fazę w 2016 roku, projektu nie wypuszczono w kolejnych latach. Po rozpadzie grupy tworzącej moda w 2018 roku, ekipa podzieliła się na dwie: jedną tworząca Dzieje Khorinis, drugą – Kroniki Myrtany, czyli inny fanowski dodatek. Wtedy też pierwotny pomysł pogrzebano i rozpoczęto wszystko na nowo.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Dla fanowskiej inicjatywy nie był to koniec problemów. Pandemia COVID-19 sprawiła, że planowane na grudzień 2020 roku Dzieje Khorinis nie dowieziono. W lutym następnego roku ekipa wypuściła filmik wyjaśniający sytuację. Był to jednocześnie ostatnia duża aktualizacja prac nad projektem, o której poinformowano obserwujących go graczy.

Głośno zrobiło się dopiero w maju 2023 roku, kiedy do sieci wyciekło kilkanaście krótkich filmików z dodatku. W oświadczeniu twórcy obarczyli winą wadliwe zabezpieczenia, które ułatwiły włamanie. Przy okazji podzielili się oni paroma nowinkami, jak choćby zmianą szefa całego przedsięwzięcia oraz zmniejszeniem zespołu produkcyjnego.

Dzieje Khorinis

Projekt zapowiadał się na naprawdę ogromny dodatek z bogatą zawartością. Tym bardziej smuci jego upadek
źródło: materiały prasowe Dzieje Khorinis

No i dotarliśmy do chwili obecnej, kiedy to na fanpage’u twórcy umieścili obszerny post, w którym przedstawili powody zakończenia prac nad dodatkiem. Jednym z nich był „brak komunikacji z byłym głównym koordynatorem projektu”, który zajmował się dubbingiem, będący istotnym elementem Dziejów Khorinis. W obsadzie znaleźli się aktorzy użyczający głosy do oryginalnych gier, m.in: Adam Bauman, Tomasz Marzecki czy Krzysztof Zakrzewski. Dodatkowo zespół przyznał się do pompowania oczekiwań graczy, którzy liczyli na ambitny projekt.

Zobacz również: The Texas Chain Saw Massacre – recenzja gry

Żeby było ciekawiej, to wspomniane wcześniej Kroniki Mytrany odniosły zaskakujący sukces. Społeczność strony ModDB w głosowaniu wyłoniła je jako najlepszą modyfikację z lat 2011-2021. Na moment pisania tego newsa ma prawie 13 tysięcy opinii na Steamie, z czego 98% pozytywnych.

Obrazek wyróżniający: Dzieje Khorinis // materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG
https://instagram.com/popkulturowcy.pl
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze