Soulframe od twórców Warframe na nowym pokazie rozgrywki

Digital Extremes zaprezentowało kolejny materiał ze swojego nowego tytułu. Nie ujawnili jednak ani przybliżonej daty premiery, ani platform, na których gra się ukaże.

Steven Sinclare, były dyrektor kreatywny studia pracujący obecnie nad Soulframe, określił nowy projekt jako siostrzany do Warframe. I tym w istocie jest nowa produkcja Digital Extremes. To kolejne darmowe MMO z elementami RPG, jednak z większą dawką akcji. Z klimatów sci-fi twórcy przesiedli się na fantasy, z naciskiem na naturę. Oprócz tego futurystyczne pukawki zamieniono na miecze oraz magię.

W nowym filmiku promocyjnym Soulframe (który jest na dole newsa newsa) ujawniono nieco więcej elementów rozgrywki. Pół godzinny materiał jest przede wszystkim wypełniony walką i eksploracją, ale trochę miejsca zostało na mechaniki gry. Rozwój postaci będzie opierał się na trzech głównych zmiennych: cnotach, pakty oraz dusze przodków.

Zobacz również: Blasphemous 2 – recenzja gry. Odpuść nam grzechy

Pierwsze dzielą się na ducha, wdzięk oraz odwagę, które to rozwijamy pod nasz styl walki. Pakty nawiązujemy z magicznymi zwierzętami, które oswobodzimy w trakcie przygody. Odwdzięczają się, użyczając część swojej mocy, co pozwoli dobrać nam różne umiejętności. Dusze przodków zaś, które oprócz tego, że pomogą protagoniście odzyskać pamięć o swojej utraconej kulturze, wzmocnią różne atrybuty, jak łucznictwo czy atletykę.

Głównym zajęciem w Soulframe będą potyczki oraz odkrywanie świata, niemniej niekiedy natkniemy się w grze również na proste zagadki logiczne lub zręcznościowe. Całość ma być nastawiona na kooperację, a część obszarów ma być losowo generowana. Orientacyjna data nie została podana przez twórców, co jednak nie dziwi. Pewne prace ekipa z Digital Extremes rozpoczęła jeszcze w 2019 roku, jednak gra przy okazji jej zapowiedzi w 2022 roku miała być jeszcze w bardzo wczesnym stadium produkcji.

Obrazek wyróżniający: Soulframe  // materiały prasowe


ŚLEDŹ NAS NA IG

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze