Znachor – mamy pierwszy zwiastun filmu

Nowa adaptacja zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

Netflix opublikował dzisiaj pierwszy zwiastun filmu Znachor. Będzie to nowa wersja kultowej ekranizacji polskiej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Tym razem w postać profesora Pawła Wilczura wcieli się Leszek Lichota. Reżyserem oryginalnej produkcji platformy Netflix jest Michał Gazda. Nową zapowiedź możecie zobaczyć poniżej.

Głównym bohaterem filmu jest profesor Paweł Wilczur, znany chirurg. Opuszczony przez żonę Beatę i siedmioletnią córeczkę Marysię szuka pocieszenia w alkoholu. Zostaje jednak ograbiony i pobity, na skutek czego traci pamięć. Po kilkunastu latach włóczęgi, pod przybranym nazwiskiem Antoniego Kosiby, osiada na wsi i zyskuje sławę jako znakomity znachor.

Netflix biorąc na warsztat tę ekranizację podjął nie lada ryzyko, zważywszy na to jak uwielbiana przez Polaków jest wersja z 1981 roku.

Znachor
fot: Netflix

Nowy Znachor wyląduje na platformie już 27 września.


Źródło grafiki głównej: Netflix
Czarek Szyma

#geek z krwii i kości. Miłośnik filmów, seriali i komiksów. Odwieczny fan Star Wars w każdej formie, na drugim miejscu Marvela i DC Comics. Recenzent i newsman. Poza tym pasjonat wszelakich sztuk walki, co zapoczątkowało oglądanie akcyjniaków w hurtowej ilości. O filmach i serialach hobbystycznie piszę od kilku lat. Ulubione gatunki to (oczywiście) akcja, fantasy, sci-fi, kryminał, nie pogardzę dobrą komedią czy dramatem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze