W labiryncie teatru – wystartowała nowa platforma edukacyjna Teatru Polskiego w Warszawie

5 września wystartowała nowa platforma edukacyjna prowadzona przez Teatr Polski w Warszawie. W labiryncie teatru to strona dedykowana nauczycielom, edukatorom i wszystkim zainteresowanym edukacją teatralną.

W labiryncie teatru zawdzięcza swoją nazwę patronowi i założycielowi Teatru Polskiego w Warszawie – Arnoldowi Szyfmanowi.

Kiedy przekroczyłem bramę „labiryntu zwanego teatrem” dość szybko zgubiłem drogę i od tej chwili innego świata już nie widziałem.

Zobacz również: Tango – recenzja. Spektakl dla szkół

Na platformie dostępnych jest kilka działów, które mogą szeroko zaspokoić potrzeby pedagogiczne i zachęcić uczniów do aktywności:

Archiwum – stale rozbudowywany zbiór obiektów dokumentujących historię Teatru Polskiego w Warszawie umożliwiający użytkownikowi dostęp do zdjęć, materiałów filmowych, projektów dekoracji i kostiumów, a także afiszy i plakatów.

Ścieżki tematyczne – fotografie, nagrania, ciekawostki i anegdoty uporządkowane w autorskie ścieżki tematyczne. Autorami felietonów na tematy teatralne są znani polscy pisarze tacy jak: Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel czy Zygmunt Miłoszewski.

Scenariusze lekcji – zbiór materiałów dydaktycznych przygotowanych przez ekspertów w oparciu o podstawę programową i repertuar Teatru Polskiego.

W labiryncie teatru
Mat. prasowe Teatru Polskiego w Warszawie

Klasa w teatrze – pomoc dla nauczycielek i nauczycieli wybierających się z uczniami do teatru. Pedagodzy dowiedzą się jak przygotować uczniów do wizyty w teatrze i jak poprowadzić rozmowę o spektaklu po powrocie do szkoły.

Audioteatr – klasyczne teksty dramatów w wersji audio w interpretacji zespołu aktorskiego Teatru Polskiego. W repertuarze m.in. „Makbet”, „Balladyna” i „Tango”.

Gra tropem Arnolda – gra edukacyjna dla dzieci prezentująca proces powstawania przedstawienia teatralnego.

Zapraszamy na: www.wlabiryncieteatru.pl

Kinga Senczyk

Kulturoznawczyni, fanka teatru (zwłaszcza musicali), muzyki i tańca tradycyjnego w formach niestylizowanych. Kocha filmy Bollywood, francuskie komedie i łażenie po muzeach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze