Alan Wake II na nowym materiale z drugą protagonistką

Druga część przygód pisarza horrorów zadebiutuje pod koniec października. Dzięki nowym materiałom z rozgrywki dowiadujemy się nieco o drugiej bohaterce nowej gry Remedy Entertainment.

Saga Anderson, agentka FBI, przybyła na Bright Falls, w którym osadzono akcję pierwszej części. Na nowym gameplayu kobieta spotyka kilka osób, które zdają się ją znać, choć nie może powiedzieć tego samego o nich. Mamy też okazję zobaczyć kawałek detektywistycznej części Alan Wake II, gdzie bohaterka analizuje zdobyte poszlaki. Oprócz tego twórcy pokazali również kawałek mrocznego lasu (gdzie dzieją się niewyjaśnione rzeczy), którym Saga przechodzi. Zostaje w nim zaatakowana, tym samym mamy sposobność zobaczyć, jak wygląda strzelanie w grze.

Zobacz również: The Texas Chain Saw Massacre – recenzja gry

Alan Wake II choć wierna swemu pierwowzorowi, wprowadza kilka zmian w rozgrywce i narracji. Przede wszystkim poprowadzimy nie jedną, a dwoma postaciami ‒ tytułowym Alanem Wake’iem oraz wspomnianą agentką. Ten pierwszy zaginął przed dziesięcioma laty, a jedyne ślady po nim stanowią urywki z jego książek, które znajduje policjantka. Twórcy powiedzieli, że ograniczyli ilość potyczek w stosunku do pierwszej części. Podczas nich będziemy się bronić tym samym, co w „jedynce” ‒ bronią palną oraz latarką. Ta druga sprawia, że tajemniczy adwersarze są wrażliwi na zranienie.

Choć do pojawienia się (wyłącznie) na wirtualnych półkach Alan Wake II ma jeszcze trochę czasu, nie obyło się bez wizerunkowej wtopy. Nie bez powodu dodałem wyłącznie ‒ gra nie będzie wydana na fizycznym nośniku, co twórcy tłumaczyli chęcią obniżenia ceny. Niemiej 10 dni później została podniesiona o kilkadziesiąt złoty, więc ostatecznie wyszło na jedno. W dodatku ekipa z Remedy Entetainment zmieniła pierwotną datę premiery (17 października), żeby nie kolidować z innymi tytułami, które wychodzą w podobnym czasie.

Produkcja swą premierę będzie miała 27 października na Playstation 5, Xboxach S i X oraz PC’tach. Jako, że Epic Games jest wydawcą, to gra będzie czasowo będzie do nabycia tylko w sklepie firmy.

źródło obrazka wyróżniającego: alanwake.com


ŚLEDŹ NAS NA IG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze